Команда Тимощука зробила крок у фінал Ліги чемпіонів

Роббен вистрілив з 30-ти метрів© AFP
Спорт 22 квітня, 2010, 08:08 1272
Гарматний удар Ар'єна Роббена дозволив "Баварії" здобути перемогу у першому півфіналі Ліги чемпіонів.

Мюнхенська "Баварія" з мінімальним рахунком 1:0 перемогла ліонський "Олімпік" у першому півфінальному матчі Ліги чемпіонів. На 69-й хвилині гол забив лідер "червоних" Ар'єн Роббен. Обидві команди завершували гру у меншості: ще до перерви з поля був вилучений мюнхенець Франк Рібері, а на початку другого тайму компанію йому склав француз Жеремі Тулалан.

З перших хвилин німці почали шукати щастя біля воріт французів. Вже на 13-й хвилині гарну нагоду відзначитися втратив Бастіан Швайнштайгер, який відгукнувся на передачу Ар'єна Роббена з кутового, але з близької відстані пробив не в ціль.

Вдруге заповнені вщерть трибуни мюнхенської арени зітхнули на 20-й хвилині, Роббен, отримавши пас із глибини поля, вивів на ударну позицію Івіцу Олича. Однак у хорвата, котрий забив у поточній Лізі чемпіонів вже чотири голи, цього разу "постріл" відверто не вийшов. Утім, надалі уболівальників "Баварії" очікувало ще більше розчарування…

Не зумівши реалізувати створені можливості, німці взяли тайм-аут, під час якого гості спробували огризнутися, однак не дуже переконливо.

Між тим друга хвиля мюнхенського штурму захлинулася, навіть не розпочавшись. На 37-й хвилині найактивніший у складі баварців Франк Рібері прямою ногою врізався у Лісандро, і арбітр Марко Розетті, що знаходився поруч, без вагань показав французу червону картку.

Це вилучення сплутало карти Луї ван Галя, котрий був змушений вдатися до тактичних перебудов. Від початку другого тайму на полі з'явився українець Анатолій Тимощук. Кинувши у бій другого опорного півзахисника, тренер прибрав з поля форварда Олича.

Утім подальші події дозволили голландцю знову замислитися щодо підсилення атакуючої ланки. Гостей підвів Жеремі Тулалан, який примудрився заробити два "гірчичники" протягом трьох хвилин, так і не дозволивши "Олімпіку" отримати вигоду з чисельної більшості. Кремезний нападаючий Маріо Гомес замінив хавбека Даніеля Праньїча, немов би сигналізуючи: мюнхенці знову йдуть у наступ.

Французька команда сконцентрувала великі сили на власній половині поля, проте це не заважало господарям раз по раз влаштовувати "пожежі" у карному майданчику Льоріса. На 68-й хвилині Роббен віддав своєчасний пас Гомесу, а коли той свій шанс змарнував, вирішив сам вразити ціль "пострілом" з дальньої відстані.

Тимощук, який діяв напрочуд упевнено й корисно, побачив вільного голландця, а той, отримавши передачу від Анатолія, метрів з 30-ти своєю вбивчою лівою спрямував м'яч у сітку. Невеличкий рикошет від голови Томаса Мюллера лише ускладнив завдання французького голкіпера - 1:0.

"Баварія" намагалася подвоїти свою перевагу, однак "Олімпік" більше не пропустив і тепер спробує реваншуватися у матчі-відповіді, який відбудеться 27 квітня на стадіоні "Жерлан".

Нагадаємо, що у іншому півфіналі "Інтер" переміг "Барселону" з рахунком 3:1.