Кривдник "Динамо" пробився у фінал Ліги Європи (відео)

"Брага" вийшла у фінал© uefa.com
Спорт 6 травня, 2011, 08:41 3681 2
Поступившись у першому матчі з рахунком 1:2, "Брага" виграла домашній матч з мінімальним рахунком 1:0, завдяки чому пройшла у фінал.

Віце-чемпіон Португалії 2010 року "Спортинг Брага" створив чергову сенсацію у Лізі Європи. "Каноніри" обіграли у півфіналі титулованих співвітчизників з "Бенфіки".

Поступившись у першому матчі з рахунком 1:2, господарі виграли домашній матч з мінімальним рахунком 1:0, завдяки чому пройшли у фінал.

Протягом зимово-весняних виступів у Лізі Європи "каноніри" в очах багатьох зажили собі слави руйнівників. Про таких кажуть - самі не грають та іншим не дають. Так було з "Ліверпулем", київським "Динамо". Не стало виключенням і протистояння з "Бенфікою".

Доволі швидко "Брага" відкрила рахунок. На 18-й хвилині Мігел Куштодіу, випередивши Жардела, скористався подачею партнера від кутового прапорця - і вже 1:0.

Тепер забивати треба було вже "Бенфіці". І шанси у лісабонців були. Так, на 41-й хвилині близьким до успіху був Хав'єр Савіола, та після пасу Оскара Кардосо, він потрапив у стійку. Трохи раніше цей же тандем спасував перед самовідданістю захисників "Браги". Натомість гравець команди господарів Мануель Перейра ледве не поцілив у дальній кут воріт Роберто Хіменеса після розіграшу штрафного (знову - "стандарт").

По перерві господарям довго вдавалося "засушити" гру. "Бенфіка" грузла у захисних редутах суперника та у власних пошуках вагомих контраргументів. Моменти, що таїли в собі реальну загрозу воротам Артура, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Зокрема, Фабіу Коентрау на 71-й хвилині вибігав сам на сам із голкіпером, але той, вийшовши далеко за межі штрафного майданчика, небезпеку ліквідував, кинувшись у ноги хавбеку.

Але в кінцівці зустрічі екс- і віце-чемпіон Португалії все ж змусив господарів похвилюватися. На 79-й хвилині Артуру довелося рятувати команду після потужного удару низом Ніколаса Гайтана, а невдовзі дальню стійку після скидання м'яча головою не встиг замкнути Савіола.

Захопившись наступом, "Бенфіка" дозволила огризнутися й супернику. Хіменес двічі протягом хвилини демонстрував реакцію, витягуючи м'ячі після ударів Угу Віани та Куштодіу.

А потім ледве не спрацювала стара футбольна істина: не забив - отримай. На 88-й хвилині захисникові "Браги" Паулау довелося вибивати м'яч практично з лінії воріт, коли Алан Кардец на мить випередив Артура й головою спрямував шкіряний снаряд у ціль.

І все ж "каноніри" вистояли, залишивши за бортом змагань куди більш авторитетного й титулованого суперника, скасувавши фінальне дербі між "Бенфікою" та "Порту" і зробивши передостанній крок до своєї європейської мрії.

Попереду "Порту", якому "Брага" двічі програла у чемпіонаті Португалії.