Кривдник "Шахтаря" розгромив "Ювентус" у Лізі Європи

"Фулхем" здобув фантастичну перемогу© AFP
Спорт 19 березня, 2010, 10:21 1223 2
Кривдники донецького "Шахтаря" не залишили каменя на камені від оборони одного з найбільш титулованих клубів Італії.

Футболісти лондонського "Фулхему" в блискучому стилі довели що у футболі можливо неможливе. Поступившись у першому матчі з рахунком 1:3 "Ювентусу", у другому поєдинку на "Крейвен Коттедж" кривдники донецького "Шахтаря" не залишили каменя на камені від оборони одного з найбільш титулованих клубів Італії, одержали воістину історичну перемогу з рахунком 4:1 і вийшли в 1/4 фіналу Ліги Європи.

Це була вражаюча уяву вольова перемога скромного лондонського клубу над італійським гігантом. Команда Роя Ходжсона після результату першого матчу була багатьма списана з рахунків, і коли вже на другій хвилині матчу Девід Трезеге скористався помилкою Бреде Хангеланда, і точним ударом вивів "Ювентус" вперед, шанси "дачників" стали і зовсім примарними.

Проте "Фулхем" подібний початок зустрічі, схоже, особливо не збентежив, і всього через сім хвилин Боббі Замора відновив рівновагу в рахунку.

На 27-й хвилині Фабіо Каннаваро необережно зачепив Золтана Геру, якого Замора точним пасом виводив один на один. Головний арбітр матчу Бьорн Куйперс вилучив італійця за фол останньої надії.

Згодом на допомогу гостям двічі прийшов каркас воріт. Спочатку Саймон Девіс блискуче виконав штрафний з лівого флангу, проте м'яч, влучивши поперечину, відскочив назад у поле, а потім після розіграшу кутового Діксон Етуху потужним ударом головою влучив у штангу.

Гол назрівав, і футболісти італійського клубу в підсумку просіли під нескінченними атаками "Фулхема". Другий гол на 39-й хвилині, автором якого став Золтан Гера, був забитий в результаті блискучої стрімкої атаки "дачників", окрасою якої став чудовий пас Замори в один дотик.

Перерва дав "Ювентусу" можливість перевести дух і спробувати налагодити гру, проте зробити цього футболісти італійського клубу не змогли, і всього через кілька хвилин після відновлення гри Дієго рукою зіграв у межах власного карного майданчика, за що був покараний цілком справедливим пенальті, який чітко реалізував Гера.

3:1 і рахунок за сумою двох матчів став 4:4. Футболісти "Ювентуса" в цей момент виглядали явно розгубленими, і незважаючи на те, що на якийсь нетривалий відрізок господарі знизили темп гри, незабаром їх наполегливі атаки відновилися з новою силою.

Переможний гол, який і вивів лондонців у чвертьфінал, забив Клайнт Демпсі. Американець завдав абсолютно неймовірний удар з лінії карного майданчика - м'яч, немов у повільному кадрі, по дузі акуратно влетів у дальню дев'ятку.

А для "Ювентуса" завершилося все і зовсім сумно - не стримав нервів Джонатан Зебіна, що в компенсований час відверто вдарив Дем'єна Даффа, за що і був моментально відправлений за межі поля.