Кубок світу з біатлону завершився фантастичною гонкою

Спорт 30 березня, 2009, 07:42 1790
Нинішній сезон Кубка світу завершився так, як того й очікували уболівальники - фантастичною гонкою.

Драматична гонка, яка визначила переможницю Кубка світу, тримала в напрузі до останніх метрів дистанції. Ні переможець, ні призери нікого у мас-старті не цікавили, все стежили тільки за дуеллю кращих спортсменок сезону.

І яка розв'язка на нас чекала на останньому вогневому рубежі! Претендентки на титул - Каті Вільхельм і Хелена Йонссон - прийшли на стрільбу лідерами, не зробивши жодного промаху. Але вітер зробив свою справу, два кола у німкені і вона йде на дистанцію шостою, не маючи вже сил наздогнати не те що Йонссон, але й українку Валю Семеренко. На фініші розстановка по місцях не змінилася і в результаті обидві спортсменки набрали однакову кількість очок 952. Але за рахунок більшої кількості перемог (4 проти 3 на користь шведки), перше місце і Великий кришталевий глобус за Хеленою Йонссон.

Вперше, після перемог легендарної Магдалени Форсберг глобус їде до Швеції.

Віта і Валя Семеренко у заключній гонці вирішили помінятися місцями. Валя показала свій найкращий результат у кар'єрі, прийшовши на фініш п'ятою, а Віта закінчила гонку 18-ю і не змогла піднятися в загальному заліку Кубка світу в 10-ку.

Але нічого, ми віримо, що в наступному сезоні ситуація покращиться, адже потенційно обидві спортсменки здатні показувати кращі результати.

18. Віта Семеренко (Україна) (0 3 1 1) +2:47.2

А днем раніше відбулась гонка переслідування, Віта Семеренко зупинилась у кроці від призового місця, фінішувавши четвертою.

А четверте місце, схоже, як зачароване, переслідує нашу жіночу збірну в цьому сезоні. У Кубку націй ми фінішували 4-ми, естафетна збірна була 4-ю 4 рази, а краще наше місце на чемпіонаті світу теж 4-те. Ось і Віта Семеренко стартувавши п'ятою, прийшла до фінішу на четвертій позиції. До подіуму залишалося всього 8 секунд. Але, на жаль, два промахи на стрільбі стоячи не дозволили Віті піднятися в трійку кращих.

Перемогла у перс'юті німкеня минулорічна переможниця Кубка світу Магдалена Нойнер, яка програла боротьбу за Великий кришталевий глобус. Занадто багато очок було втрачено на минулому етапі Кубка світу у Тронхеймі.