Кубок УЄФА: невдачі російських клубів

Спорт 30 листопада, 2007, 11:01 576
Жодна з російських команд, які провели чергові матчі групового турніру Кубка УЄФА, не змогла виграти свій матч.

Події матчу "Зеніт"-"Нюрнберг" - у ролику ПРОСПОРТ

В четвер 29 листопада пітерський "Зеніт" зіграв внічию з німецьким "Нюрнбергом" (2:2) у груповому турнірі Кубка УЄФА. Російський клуб упустив перемогу за шість хвилин до кінця зустрічі і не зміг достроково вийти в 1/16 фіналу турніру.

У першому таймі зустрічі, що проходила в Санкт-Петербурзі, російська команда мала помітну перевагу, але не реалізувала кілька небезпечних моментів.

На 26-й хвилині "Нюрнберг" відкрив рахунок: після удару грецького форварда гостей Ангелоса Харістеаса м'яч влучив в ногу захисника "Зеніта" Ніколаса Ломбертса і перелетів через голкіпера Каміла Чонтофальські у дальній кут воріт.

У другому таймі господарі як і раніше володіли ініціативою і в проміжку з 76-ї по 79-у хвилини забили два голи. Спочатку Павло Погребняк завершив комбінацію за участі Андрія і Костянтина Зирянова, а потім Олексій Іонов, опинившись перед воротами "Нюрнберга", вивів свою команду вперед.

Німці відігралися на 84-й хвилині - після подачі кутового Чонтофальські помилився на виході, і Леон Бенко ударом головою послав м'яч у ворота (м'яч буквально на кілька сантиметрів перетнув лінію воріт перед тим, як його вибив в поле один з гравців "Зеніту").

Після цієї нічиєї "Зеніт" набрав п'ять очок в трьох матчах і поки посідає друге місце в групі. Для "Нюрнберга" завойоване в Санкт-Петербурзі очко стало першим, але німцям залишилося провести ще два матчі - з голландським АЗ і грецькою "Лариссою".

Лідером групи А залишився "Евертон" (шість очок в двох іграх). В 1/16 фіналу Кубка УЄФА з кожної групи виходять по три команди.

У разі перемоги над "Нюрбергом" "Зеніт" гарантував би собі участь в першому раунді плей-офф достроково. Тепер для виконання цієї задачі пітерському клубу достатньо зіграти внічию з "Евертоном". Але гра відбудеться в Англії…

Дві інші російські команди, які грали свої матчі вчора, також не змогли здобути перемог. Московський "Локомотив" зазнав домашньої поразки від данського "Копенгагена" (0:1).

Ця невдача залишила "залізничників" з двома очками і помітно ускладнила їх турнірне положення. Для виходу в 1/16 фіналу "Локомотиву" треба обігравати на виїзді грецький "Панатинаїкос".

У матчі "Локомотив" - "Копенгаген" єдиний гол був забитий на 62-й хвилині. Форвард данців Маркус Ольбак вийшов сам-на-сам з воротарем "Локомотива" Іваном Пеліццолі, обвів голкіпера, але Малхаз Асатіані встиг збити шведа і не дав йому завдати удару по порожніх воротах.

Арбітр матчу призначив пенальті, який впевнено реалізував Мортен Норстранд.

У матчі чеської "Спарти" і моськовського "Спартака" була зафіксована нульова нічия.

Серед інших результатів відзначимо нічию 1:1 у матчі "Брага" – "Баварія", вольову перемогу "Тоттенхема" над "Ольборгом – 3:2 (англійці програвали з рахунком 0:2) та домашню поразку іспанського "Хетафе" від тель-авівського "Хапоеля" – 1:2.