Легендарний Лоеб став семиразовим чемпіоном світу з ралі (відео)

Лоеб: а тепер можна і шампанського© AFP
Спорт 4 жовтня, 2010, 16:24 942
Гонщик Citroen Себастьєн Лоеб виграв чемпіонат світу з ралі у 2010 році.

Французький автогонщик Себастьєн Лоеб з команди Citroen виграв чемпіонат світу з ралі у 2010 році. Це вже сьомий титул для Лоеба і він є найуспішнішим раллійним гонщиком за всю історію ралі.

Загальну перемогу француз здобув на очах у співвітчизників на Ралі Франції. Ця перемога стала для Лоеба ювілейною, 60-ю в кар'єрі, а сумарна кількість очок, зароблених французом за час його виступу в WRC, перевищила позначку в 1000 балів.

Лоеб захопив лідерство в Ралі Франції з першої ж спецділянки, і до середини гонки забезпечив собі відносно комфортний 40-секундний відрив від переслідувачів. Після цього Себастьєн дещо скинув темп, щоб не припуститись помилки на мокрій від дощу трасі, однак його підсумковий відрив від Дані Сордо все одно склав більше 35 секунд.

Крім Дані Сордо конкуренцію Лоебу спробував скласти молодий Себастьєн Ожьє, проте в останній день Себ-молодший допустив невелику помилку, вилетів з траси і пошкодив підвіску, втративши можливість поборотися за подіум. Його підсумковий результат - 6-е місце з 11-хвилинним відставанням.

Третім у Франції фінішував Петтер Сольберг, який боровся за останній щабель п'єдесталу з пілотом команди Ford Ярі-Матті Латвалу, а віце-чемпіон минулого року Мікко Хірвонен закінчив гонку лише п'ятим, програвши Лоебу майже чотири хвилини.

Варто відзначити, що фінальна спецділянка, довжиною всього 4,2 кілометри, простягалась по місту Агно, в якому народився і виріс Лоеб.

Отже, за два етапи до кінця сезону Лоеб випереджає свого найближчого переслідувача - Себастьена Ожьє - на 60 очок, а кращого пілота Ford Ярі-Матті Латвалу - на 80 очок. У заліку автомобілів команда Citroen, завдяки успішному виступу своїх пілотів в останніх гонках, відірвалася від BP Ford на 111 очок.

Заключні етапи відбудуться в Іспанії (кінець жовтня) і Уельсі (середина листопада).

Українці встановили фантастичний рекорд на ралі Туреччини (відео)

На ралі в Росії автомобіль протаранив натовп глядачів (відео)