Ліга чемпіонів. "Барселона" вистояла у Німеччині (відео)

Ібрагімович (справа) став рятівником "Барселони"© AFP
Спорт 24 лютого, 2010, 08:05 1323
Німці відкрили рахунок у першому таймі, а каталонці відігралися у другій 45-хвилинці.

Чинний переможець Ліги чемпіонів іспанська "Барселона" зіграла внічию зі "Штутгартом" у першому матчі 1/8 фіналу ЛЧ 2009/2010.

Гра почалася на зустрічних курсах. "Шваби", які останнім часом демонструють чудову гру у Бундеслізі, не мали наміру відсиджуватися в обороні, і з перших хвилин насіли на ворота каталонців. "Штуттгарт" здорово в'язав каталонців в центрі поля, не даючи тим розгортати своїм атаки, а сам тим часом йшов і йшов вперед.

Завзятість німців було винагороджено на 25-й хвилині, коли після передачі Гебхахта з правого флангу Какау на дальній штанзі виграв боротьбу у Пуйоля і головою відправив м'яч у сітку.

Після забитого м'яча господарі не відійшли назад, як можна було очікувати, а продовжили нагнітати тиск на ворота Вальдеса. На куражі "Штуттгарт" міг і повинен був забивати другий м'яч! На 31-й хвилині Погребняк увірвався в карний майданчик і влучив у руку Піке, проте арбітр вирішив не призначати пенальті.

"Барселона", очевидно, була збентежена таким нахабством зі сторони суперника і до кінця першого тайму так і не змогла налагодити біля воріт Леманна конструктивної гри. Лише на 41-й хвилині каталонці створили перший небезпечний момент, проте після удару Мессі на допомогу господарям прийшла штанга.

Господарі ж продовжували "возити" суперника і, напевно, залишилися незадоволені тим, що до перерви на табло горів рахунок 1:0. На 42-й хвилині міг забивати Погребняк, коли він, проскочивши декількох суперників, вийшов на побачення з Вальдесом, проте не зміг переграти голкіпера в ближньому бою.

А перед перервою арбітр ще раз пробачив каталонців, не призначивши пенальті за фол Маркеса на Гебхахті.

Перерва не пішла "Штуттгарту" на користь: команда розгубила кураж і ніби за помахом чарівної палички розучилася атакувати. Вальдес одразу ж засумував у воротах, "Барселона" забрала м'яч під свій контроль і приступила до пошуку свого шансу.

Довго чекати не довелося: вже на 52-й хвилині після подачі з правого флангу Піке скинув м'яч на Ібрагімовіча, який з другої спроби пробив воротаря і зрівняв рахунок у матчі.

Пропустивши, господарі "попливли", каталонці ж взялися за справу всерйоз. На 57-й хвилині Хаві опинився на ударній позиції, але не став бити, а зробив пас на Мессі, який прострілив на Анрі в центр, однак Ташчі не дозволив снаряду докотитися до француза. Гості повністю заволоділи ініціативою і тепер вже вони були значно ближче до другого голу, ніж господарі.

У другому таймі "Штуттгарт" був абсолютно не схожий на самого себе зразка першого тайму: кудись пропало те нахабство, той азарт і кураж, якими господарі зім'яли гостей до перерви.

На 69-ій хвилині Леманн невдало зіграв на виході, Молінаро на лінії воріт перервав політ м'яча у сітку чи то рукою, чи то плечем, проте арбітр знову не поставив м'яч на "точку", щоправда, тепер уже він виніс рішення на користь господарів.

Втім, свій шанс забити був і у господарів: на 72-й хвилині Маріка з лінії воротарського не зміг послати ігровий снаряд в ціль, влучивши у Вальдеса.

Останню 10-хвилинку суперники провели пішки. Каталонців гостьова нічия цілком влаштовувала, всі ж потуги господарів розбивалися об захист каталонців. Сенсації, якою війнуло в першому таймі, не сталося. "Барселона" взяла своє і спокійно чекає матчу на "Камп Коу".