Ліга чемпіонів: огляд матчів середи

Спорт 29 листопада, 2007, 11:32 1692
За результатами матчів 5-го туру Ліги чемпіонів УЄФА, що відбулися цієї середи, "Челсі" і "Мілан" гарантували собі місце в 1/8 фіналу турніру.

В середу були зіграні 8 матчів п'ятого туру Ліги чемпіонів УЄФА у групах A, B, C і D.

Група А

"Ліверпуль" – "Порту" 4:1
"Бешикташ" – "Марсель" 2:1

Забивши три м'ячі в завершальні 12 хвилин матчу, "Ліверпуль" вирвав непросту перемогу в матчі п'ятого туру групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА і зберіг шанси на успішний вихід в плей-офф турніру.

У складі п'ятиразових володарів Кубка європейських чемпіонів, який влаштовувала тільки перемога, двічі відзначився Фернандо Торрес, а ще по голу забили Стівен Джеррард і Пітер Крауч.

Тепер успіх в завершальній зустрічі в гостях з марсельським "Олімпіком" гарантує команді Рафаеля Бенітеса місце в 1/8 фіналу. Проте подібний стан речей зовсім не був таким очевидним після першого тайму, на який команди пішли за рахунку 1:1 (у португальців гол на рахунку Лісандро Лопеса).

Втім, "Порту" не утримав нічийного результату і тепер для виходу з групи повинен не програти вдома "Бешикташу".

Після рекордної поразки з рахунком 0:8 від "Ливерпуля" у четвертому турі "Бешикташу" було необхідно набирати три очки в матчі з французами, щоб мати нагоду вийти з групи.

Турки відкрили рахунок завдяки результативному удару Родріго Тельо, проте Тайе Тайво відновив рівновагу. Та все ж останнє слово залишилося за Бобо, який за дві хвилини до кінця матчу приніс туркам перемогу.

Цікаво, що раніше на цьому ж стадіоні Бобо приніс "Бешикташу" перемогу над "Ливерпулем".

Група B

"Русенборг" – "Челсі" 0:4
"Валенсія" – "Шальке" 0:0

У першому турі "аристократи" розішлися з норвежцями миром на "Стемфорд Бридж" - 1:1, що стало причиною для відставки Жозе Моурінью, проте у зустрічі-відповіді лондонці сповна помстилися своїм кривдникам. Дідьє Дрогба забив два швидких голи, а пізніше Алекс і хавбек Джо Коул встановили кінцевий рахунок.

В результаті за один матч до закінчення групової стадії "Челсі" гарантував собі перше місце. Тим часом, "Русенборг" зберіг другу строчку в таблиці, маючи в своєму активі сім очок.

"Шальке-04" добився нічиєї в гостьовому поєдинку з "Валенсією" на "Местальї", і тепер для виходу до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА команді Мірко Сломки достатньо обіграти в завершальному турі "Русенборг".

Тим часом, "кажани", які майже годину грали удесятьох, втратили шанси на продовження боротьби.

Група С

"Вердер" – "Реал" 3:2
"Лацио" – "Олімпіакос" 1:2

Перегравши в матчі п'ятого туру групового етапу Ліги чемпіонів мадридський "Реал", "Вердер" вдихнув нове життя в свою єврокубкову кампанію.

Для попадання у весняну стадію Ліги чемпіонів німцям все ще належить вирішити нелегку задачу, а саме добитися перемоги в гостьовому поєдинку з "Олімпіакосом".

До 15-ї хвилині рахунок в матчі "Вердер" – "Реал" вже був 1:1. У бременців відзначився Маркус Розенберг, у мадридців – Робіньо.

Другий гол господарі забили на контратаці - Розенберг втік від Фернандо Гаго, пішов від підкату Метцельдера і навісив на Бубакара Саного, який вбив м'яч в сітку ударом зльоту.

Після перерви господарі не стали грати на утримання, і Саного трохи не забив свій другий м'яч цього вечора. Івуарієць головою замикав навіс Даніеля Єнсена, але Ікер Касільяс врятував команду. До цього небезпечний момент упустив ван Ністелрой, повторивши це ще раз на 56-й хвилині, коли він просто не влучив у ворота.

Бременці подібне марнотратство гостям не пробачили - молодий нападаючий Аарон Хунт, вийшовши сам-на-сам з Касільясом, витончено спрямував м'яч повз воротаря і довів різницю в рахунку до двох м'ячів.

За 19 хвилин до кінця зустрічі "Реал" скоротив дефіцит до мінімального - ван Ністелрой перекинув м'яч через Фандера. Вже під завісу матчу Робіньо мав нагоду зрівняти рахунок, але бременці втримали перемогу.

М'ячі, забиті Лучано Галлетті і Дарко Ковачевічем в кожному з таймів, стали гідною відповіддю на гол Горана Пандєва і принесли "Олімпіакосу" вольову перемогу в столиці Італії над "Лацио".

Тепер навіть нічия в Афінах в завершальному матчі з "Вердером" гарантує команді Панайотіса Лемоніса місце в плей-офф, тоді як "Лацио" треба обов'язково вигравати в гостях у "Реала".