Ліга чемпіонів: огляд матчів середи

Спорт 4 жовтня, 2007, 11:42 917
У середу сенсаційної поразки зазнав фіналіст Ліги чемпіонів-2007 "Ліверпуль", який програв на своєму полі "Марселю".

В середу відбулися вісім матчів другого туру Ліги чемпіонів у группах А, B, C і D. Відзначимо, що в шести матчах перемогли здобули гості.

Група А

"Ліверпуль" – "Марсель" 0:1

"Ліверпуль" - "Марсель"
Гравець "Ліверпуля" Стівен Джерард намагається зблокувати удар футболіста "Марселя" Бенуа Шейру.
"Ліверпуль" у себе вдома сенсаційно програв французькому "Олімпіку" з Марселя. Не спрацював план тренера Рафаеля Бенітеса, який поставив в напад пару Пітера Крауча і Фернандо Торреса.

Матч в цілому пройшов досить мляво, і хвилюватися за збереження своїх воріт доводилося в основному вболівальникам "Ліверпуля".

А на 77-й хвилині гості піднесли господарям сюрприз - одна з атак завершилася фантастичним ударом Вальбуени з-поза меж штрафного майданчика. Голкіпер "Ліверпуля" Клаудіо Рейна нічого не зміг зробити, і м'яч влетів у ворота прямо під хрестовину.

У самому кінці матчу Фернандо Торрес міг зрівняти рахунок, але його удар зблизька прийшовся у штангу. Українець Андрій Воронін провів на полі останні 20 хвилин матчу, вийшовши на заміну.

"Бешикташ" – "Порту" 0:1

Матч між турецькою і португальською командою загрожував закінчитися нульовою нічиєю, хоча моментів в ньому було створено досить багато.

Як водиться, спочатку проявляла активність приймаюча сторона – у першому таймі турецька команда не використала кілька моментів для взяття воріт.

Після перерви активізувався Куарежма, який спершу завдав неточного удару з-поза меж штрафної, а потім - з меж воротарської.

На кінцівку матчу сил більше залишилося у гостей, що і призвело до прикрого для господарів голу. Лучо Гонсалес асистував Куарежмі, який зумів пропхнути м'яч у ворота поруч з ближньою штангою.

Група B

"Валенсія" – "Челсі" 1:2

У минулому сезоні "Челсі" і "Валенсія" зустрічалися в чвертьфіналі Ліги чемпіонів. Тоді "Челсі", відомий Жозе Моурінью, взяв гору над іспанським клубом із загальним рахунком 3:2, причому у Валенсії перемогли "аристократів" – 2:1.

Історія повторилася. Господарі поля відкрили рахунок вже на 9-й хвилині - Давід Вілья одержав подарунок у вигляді м'яча, що відскочив від півзахисника лондонців Майкла Есьєна, і відправив його повз голкіпера Петра Чеха у сітку воріт.

Гостям вдалося відігратися ще в першому таймі - на 21-й хвилині Флоран Малуда зіграв в стінку з Дідьє Дрогба, зробив передачу у напрямку Джо Коула, і захисник іспанського клубу зумів лише заштовхати м'яч у власні ворота.

А в другому таймі уболівальники зуміли побачити красиву комбінаційну гру у виконанні футболістів "Челсі" – в результаті на 71-й хвилині той же Коул знайшов Дрогба, який потужним ударом лівою ногою вивів свій клуб вперед.

Під час останнього штурму "Валенсії" шанси зрівняти рахунок отримали Вілья, Карлос Марчена і Рубен Бараха, але перемога "Челсі" втримав перемогу.

"Русенборг" – "Шальке" 0:2

"Шальке" зумів реабілітуватись за стартову поразку від "Валенсії". Гості більше володіли м'ячем завдяки грамотним діям Фабіана Ернста на місці опорного півзахисника.

Недивно, що на 62-й хвилині німцям вдалося реалізувати свою перевагу. Після передачі Ракітіча Джермейн Джонс вийшов сам на сам з Хіршфельдом і направив м'яч між ніг голкіпера у ворота.

"Русенборг" пішов вперед великими силами в надії відігратися і ледь не досяг успіху, коли хороший момент не використував Іссуф Коне.

Проте, оборона німців, де роль першої скрипки виконував капітан Марсело Бардон, стримала натиск норвежців, а в кінцівці Кевін Кураньї зняв всі питання з приводу результату поєдинку, вразивши ворота норвежців крученим ударом з 20 метрів.

Група С

"Лаціо" – "Реал" 2:2

На два голи ван Ністельроя римляни відповіли двома точними ударами Горана Пандєва. Нічия вийшла бойовою.

На 8-й хвилині Уеслі Снайдер зробив навіс зі штрафного. Ван Ністельрой зумів в одне торкання перевести м'яч у сітку - 0:1.

Десь з 20-ї хвилини господарі почали раз за разом турбувати Касільяса - спочатку Панаєв вийшов сам на сам з голкіпером "Реала", але пробив вище воріт, потім небезпечно бив головою Мутареллі – Касільяс виручив свою команду.

Але на 32-й хвилині "Лаціо" таки відновив рівновагу. Стендардо прострілив, а Пандєв опинився один перед воротами "Реала" і вбив м'яч під перекладину - 1:1.

За кілька хвилин до перерви небезпечно бив Серхіо Рамос. На самому початку другого тайму ван Ністельрой красиво пробив через себе – Балотта виручив італійську команду.

На 61-й хвилині Рауль ідеальним пасом вивів ван Ністельроя сам на сам з кіпером "Лаціо" - 1:2, а на 75-й хвилині Пандєв метрів з 20 відправив м'яч до нижнього кута воріт "Реала" - 2:2.

"Вердер" – "Олімпіакос" 1:3

Футболісти "Олімпіакоса" з 32-ї спроби нарешті здобули довгоочікувану перемогу в гостьовому поєдинку Ліги чемпіонів УЄФА. До цього греки не знали смаку перемоги в 31-у виїзному матчі, і гол Уго Алмейди загрожував продовжити цю чорну серію афінян.

Проте в другому таймі команда Панайотіса Лемоніса перетворилася: спочатку на 73-й хвилині Йерокліс Столтідіс добив м’яч після пострілу Дарко Ковачевіча, а потім Христос Пацацоглу могутнім пострілом у "дев'ятку" з 30 метрів вивів чемпіона Греції вперед. Крапку в матчі за чотири хвилини до його закінчення поставив Ковачевіч – 3:1.

У наступному матчі греки на виїзді битимуться з "Реалом", а ось "Вердеру" для продовження боротьби за путівку в плей-офф необхідно вдома обігравати "Лаціо".