Лучники виборювали олімпійські ліцензії

Спорт 14 липня, 2007, 23:57 1454
Чоловіча збірна України виступить на Олімпіаді в командних змаганнях лучників і матиме трьох спортсменів в індивідуальному турнірі.

Лук
На чемпіонаті світу зі стрільби з лука розігрувалися олімпійські ліцензії (Фото - archery.org)
У Лейпцигу завершився чемпіонат світу зі стрільби з лука. В Німеччині спортсмени розігрували не тільки медалі першості світу, але й путівки до Олімпійських ігор у Пекіні.

Перші вісім команд чемпіонату отримували можливість виступати на Олімпіаді, а також виставити трьох учасників в Пекіні в індивідуальних змаганнях. Тому особливого значення набував саме командний турнір зі стрільби із класичного лука (блочний лук не входить до олімпійської програми).

У кваліфікаційних змаганнях обидві українські збірні опинилися поза першою вісімкою, тому перед ними стояло складне завдання – подолати команди, які показали кращих за них результат у кваліфікації.

Жіноча збірна (Тетяна Бережна, Тетяна Дорохова, Вікторія Коваль) у матчі 1/8 фіналу зустрічалась з лучницями з Тайваню. На жаль, з перевагою в 6 очок перемогу здобули наші суперниці – 199:205.

Пізніше збірна Тайваню дійшла до фіналу, де поступилася кореянкам, але нашим співвітчизницям від цього не легше. Українки – на 10-му місці

А ось наша чоловіча збірна (Павло Беккер, Маркіян Івашко, Віктор Рубан) добилася свого – перемога над сильною командою Китаю дала українцям перепустку до чвертьфіналу, а разом з цим і до Олімпіади-2008.

Як і в жіночому турнірі, українців зупинила збірна Тайваню – їх перевага у чвертьфіналі склала лише 2 очки - 213:211. У фіналі корейці перемогли збірну Великобританії – 224:214, а українці у підсумку посіли 7-е місце

Нагадаємо, що на попередній Олімпіаді в Афінах наші співвітчизники завоювали бронзову медаль в командному турнірі.

Що стосується індивідуального турніру світової першості в Лейпцигу, тут краще за всіх українців виступив Маркіян Івашко. Він зупинився за крок від півфіналу – у двобою проти Саймона Террі з Великобританії була рівновага – 108:108, і переможця визначив додатковий постріл. Українець влучив у дев’ятку, у той час, як суперник – у десятку.

У підсумку Маркіян став шостим лучником планети. Віктор Рубан посів 21-е місце, а Павло Беккер - 37-е.

Збірна Кореї
Кореянки стали чемпіонками світу (Фото - archery.org)
У жіночому турнірі Тетяна Бережна у матчі 1/8 фіналу програла американці Дженіфер Ніколс, а Вікторія Коваль на додатковому пострілі поступилася представниці Тайваню Шен Сяо Чун.

10-е місце Бережної та 16-е Коваль дозволять їм представляти нашу країну на Олімпійських іграх. Третя представниця України, Тетяна Дорохова програла у першому колі індивідуального турніру лучниць.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами iPlus / К.К.