Лукашевич бився за медаль до кінця

Спорт 30 серпня, 2007, 17:34 706
Український стрибун у довжину Олексій Лукашевич посів 4-е місце, а Сергій Демидюк вийшов у фінал в бігу на 110 м з бар'єрами.

Олексій Лукашевич
Олексію Лукашевичу до бронзової медалі чемпіонату світу не вистачило п'яти сантиметрів.
Змагання зі стрибків у довжину стали справжньою прикрасою шостого дня чемпіонату світу з легкої атлетики. Безкомпромісна боротьба за перемогу точилася до останнього стрибка. І приємно, що однією з діючих осіб цього яскравого видовища був український спортсмен Олексій Лукашевич

Вже у своєму другому фінальному стрибку наш співвітчизник стрибнув на 8,17 м, забезпечивши собі як мінімум потрапляння у "вузький фінал". Протягом наступних трьох спроб декільком спортсменам вдалося випередити Олексія буквально на кілька сантиметрів, і перед шостою спробою він знаходився на шостій позиції.

Але останній стрибок вийшов у Лукашевича просто ідеальним – точнісіньке попадання на планку для відштовхування, і блискавичний політ. Результат – 8,25 м, і третє місце. Тим самим Лукашевич посунув з бажаної позиції, яка дає медаль, натуралізованого італійця Ендрю Хау

Ірвінг Саладіно
Ірвінг Саладіно вирвав перемогу у Ендрю Хау в останньому стрибку.
Але той був не згоден з таким станом справ, і дав гідну відповідь не тільки українцю, але й лідерам змагань. Італієць своїм останнім стрибком піднявся з четвертого на перше місце, встановивши національний рекорд – 8,47 м.

Не дивно, що емоції в нього почали бити через край – здавалося, що він розірве на шматки всіх і вся – такою несамовитою була радість спортсмена. А з його матір'ю, яка сиділа на трибунах, ледь не сталася істерика від щастя.

Здавалося – все, розв'язка змагань вже позаду. Але куди там… Залишався ще стрибок в Ірвінга Саладіно з Панами, у якого нахабний італієць відібрав лідерство. Таке враження, що бурні емоції Хау тільки підстебнули Саладіно. І він показав себе справжнім чемпіоном. Панамець улетів на 8,57 м і випередив італійця.

Ну а наш Олексій Лукашевич посів четверте місце, що також є визначним досягненням. До результата Дуайта Філіпса з США (бронзовий призер) йому не вистачило всього 5 см.

Трохи раніше відбулися півфінальні змагання у бігу на 110 метрів з бар'єрами, в яких брав участь і наш Сергій Демидюк.  Щоб потрапити до фіналу, треба було посісти перше або друге місце в забігу, і Сергію вдалося це зробити! Він показав час – 13,35 сек., випередивши на 0,01 сек. одного з фаворитів чемпіонату у цьому виді змагань француза Дюкуре, який у підсумку не потрапив до фіналу.

Денис Юрченко та Максим Мазурик, подолавши планку на висоті 5,70 м у стрибках з жердиною, також кваліфікувалися до фіналу. А от Олександру Корчміду (5,40 м) цього зробити не вдалося. Іван Гешко не вийшов на старт першого раунду бігу на 800 м.

У четвер в Осаці, окрім стрибків у довжину, розігрувались ще три комплекти нагород. В метанні молота серед жінок перемогла Бетті Хайдлер з Німеччини (74,76 м), яка лише на 2 см випередила кубинку Іпсі Морено. Третьою стала китаянка Жань Вейксю.

400 метрів з бар'єрами швидше за всіх пробігла австралійка Яна Роулінсон - 53,31 сек. Срібло – в росіянки Юлії Печонкіної, бронза – у полячки Анни Єсєнь.

Тайсон Гей
Тайсон Гей - дворазовий чемпіон світу в Осаці.
І нарешті, біг на 200 метрів виграв Тайсон Гей з США, ставши таким чином дворазовим чемпіоном світу-2007, адже раніше, нагадаймо, він виграв також стометрівку.

Результат 19,76 сек. став новим рекордом чемпіонатів світу. З 20 секунд вибіг також Хусейн Болт з Ямайки – 19,91. Третє місце посів американець Уолас Спірмон.