"Манчестер Юнайтед" здобув фантастичну перемогу в дербі

"Манчестер Юнайтед" - "Манчестер Сіті" - 4:3© AFP
Спорт 20 вересня, 2009, 19:25 2897
Майкл Оуен на 96-й хвилині приніс перемогу "Манчестер Юнайтед" у дербі з "Манчестер Сіті".

З таким інтересом, як нині, дербі Манчестера не чекали вже давно. "Сіті" десятиліттями не претендує на високі місця, а "червоні дияволи" з року в рік поповнюють свою колекцію трофеями.

І ось після значних придбань минулого літа, а також стовідсоткового результату на старті першості "городяни" змушують придивлятися до них з побоюванням. Тим не менше, фаворитом 152-го манчестерського дербі залишався "Юнайтед", який крім усього іншого був господарем цієї зустрічі. Гості змушені були обходитися в цій грі без лідера атаки Адебайора і бразильця Робіньйо.

Гра розпочалася без розгойдування, і вже на першій хвилині Бен Фостер ледве не привіз гол у власні ворота, вибиваючи м'яч прямо в Тевеса. А от у протилежних володіннях перший же епізод закінчився голом. Райан Гіггз вкинув аут, Патріс Евра влетів у карний майданчик і відпасував на Руні, який, перебуваючи в оточенні трьох суперників, зумів обробити м'яч і направити його у ворота.

Після голу настало затишшя. Господарі взяли паузу, а "городяни" елементарно не могли почати атаку, затиснувшись на своїй половині поля. Однак на виручку суперникові прийшов Бен Фостер, який вдруге забарився при вибиванні м'яча, і на цей раз Карлос Тевес його обікрав, а з передачі аргентинця Гарет Беррі вразив порожні ворота.

Карлос Тевес перед самою перервою зобов'язаний був виводити уперед "городян". Коло Туре перехопив м'яч у центрі поля, протягнув його до чужого карного майданчика і вивів аргентинця на забійну позицію, але Карлітос примудрився поцілити у штангу.

Другий тайм почався ще більш стрімко, ніж перший. І знову "Юнайтед" вийшов вперед. Райан Гіггз навісив з флангу, а Даррен Флетчер від лінії воротарського головою послав снаряд в нижній кут. Незабаром вже сам Гіггз опинився на забійній позиції, але його удар ногами парирував голкіпер.

Гості цього разу відігралися ще швидше, для чого не знадобилася воротарська помилка. Крейг Белламі від кута карного майданчика приголомшливим ударом спрямував снаряд у дальню "дев'ятку" - гол-красень.

Після цього переважною перевагою заволоділи підопічні сера Алекса Фергюсона. У гостей наче розчинився на полі Тевес, зате вдосталь зміг проявити себе ірландець Шей гивень. Двічі він парирував удари непрості Дімітара Бербатова з близької відстані, після чого Фергюсон вирішив випустити свіжого Оуена.

"Юнайтед" реалізував перевагу за рахунок зв'язки Гіггз-Флетчер. Перший навісив зі штрафного, а другий знову від лінії воротарського майданчика направив м'яч у сітку.

Але і в третій раз футболісти "Манчестер Сіті" зуміли відігратися. Райт-Філліпс і Річардс свої моменти не реалізували, а на 90-й хвилині Ріо Фердинанд на рівному місці подарував м'яч Мартіну Петрову. Болгарин кинув у прорив Крейга Белламі, який втік в карний майданчик, обіграв голкіпера і забив.

Але і на цьому гра не закінчилася. На шостій компенсованій хвилині Райан Гіггз вивів на ворота Майкла Оуена, який без опору захисників направив м'яч у ворота. Марк Хьюз тут же кинувся до арбітра, з'ясовуючи чому додано так багато часу, але змінити вже нічого не можна було.

"Манчестер Сіті" зазнає першої поразки в нинішньому сезоні, а "Юнайтед" здобуває драматичну перемогу в 152-м манчестерському дербі.

АНГЛІЯ. ПРЕМ'ЄР-ЛІГА. 6-й тур

Манчестер. Стадіон "Олд Траффорд". 75 066 глядачів

"Манчестер Юнайтед" - "Манчестер Сіті" - 4:3 (1:1)

"Манчестер Юнайтед": Фостер, Відіч, Фердінанд, Евра, О'Ши, Флетчер, Андерсон (Каррік, 90), Гіггз, Парк (Валенсія, 62), Руні, Бербатов (Оуен, 78)
"Манчестер Сіті": Гівен, Лескотт, Туре, Брідж, Річардс, Беррі, Де Йонг (Петров, 83), Айленд, Райт-Філліпс, Белламі, Тевес

Голи: Руні, 2 - 1:0, Беррі, 16 - 1:1, Флетчер, 49 - 2:1 Белламі, 52 - 2:2, Флетчер, 81 - 3:2, Белламі, 90 - 3:3, Оуен , 90+6 - 4:3

Попередження: Андерсон, 36, Відіч, 43 - Тевес, 27, Белламі, 58

Чигринський прийняв участь у блискучій перемозі "Барселони"