"Металіст" здобув розгромну перемогу у Донецьку

Клейтон Хав'єр забив перші голи у чемпіонаті України© metalist.ua
Спорт 1 серпня, 2010, 23:40 1893 1
Героєм гри у Донецьку став бразильський півзахисник Клейтон Хав'єр, який відзначився дублем.

В центральному і завершальному матчі 4-го туру Прем'єр-ліги харківський "Металіст" здобув переконливу перемогу над донецьким "Металургом". Гра на стадіоні "Металург" завершилась з рахунком 0:3.

Героєм матчу став бразильський півзахисник Клейтон Хав'єр, який розпочав першу гольову атаку харків'ян і забив другий та третій голи.

На 32-й хвилині Клейтон класно в центрі поля розправився з опонентом і зіграв на Фініньо, який прострілив з лівого флангу в центр. Девіч на межі офсайду вискочив з-за спин захисників і чітко пробив у правий нижній кут воріт - 0:1.

Через шість хвилин Фініньо з флангу прострелив у центр на Едмара, той пробив метрів з 18. Непогодов відбив, а Клейтон першим опинився на м'ячі і спокійно відправив його у кут воріт - 0:2.

Нарешті на 78-й хвилині Клейтон забив свій другий гол у ворота суперників. Бразилець віддав передачу на правий фланг Девічу,  Марко віддав у центр на бразильця, який в дотик відправив м'яч у дальній кут - 0:3.

"Металіст" вийшов на четверту сходинку в турнірній таблиці.

Додамо, що у воротах "Металіста" дебютував досвідчений голкіпер Максим Старцев, який ще в п'ятницю захищав ворота "Таврії" в поєдинку з "Ворсклою". Того ж дня остаточно вирішилося питання про перехід 30-річного голкіпера в "Металіст", який, як відомо, гостро потребував воротаря після того, як через травму поза грою опинився Олександр Горяїнов.

Старцев став другим футболістом в історії українських чемпіонатів, який в рамках одного туру захищав кольори двох команд. У 1992 році такий же "трюк" вдався Ігорю Шуховцева, який в один ігровий день відіграв за вінницьку "Ниву" і СК "Одеса".