"Металіст" зіграв у бойову нічию з голландцями у Лізі Європи

Тайсон приніс господарям нічию© uefa.com
Спорт 29 вересня, 2011, 22:01 2818
На гол Жозі Алтідора у середині першого тайму харків'яни відповіли влучним ударом Тайсона у середині другого тайму.

Харківський "Металіст" зіграв у результативну нічию з лідером чемпіонату Нідерландів АЗ у другому турі групового раунду Ліги Європи. Зустріч на стадіоні "Металіст" закінчилася з рахунком 1:1.

Обидві команди з перших хвилин повели напружену боротьбу за ініціативу. Правда, більшість атак дружно розбивалися об організовані дії захисників: у обороні українці та голландці діяли краще, аніж в атаці.

Перший момент створили гості: Расмус Ельм зі штрафного перевірив на міцність "стінку". Харків'яни відповіли ударом Едмара, з яким упорався Естебан Альварадо.

На 25-й хвилині біля воріт "Металіста" виник дуже небезпечний момент - головою бив Жозі Алтідор, але Олександр Горяїнов зіграв надійно. А через хвилину все той же Алтідор відкрив рахунок у матчі. Рагнар Клаван вивів американського форварда на ударну позицію і той відправив м'яч у дальній кут.

Господарі відразу ж пішли великими силами на штурм воріт АЗ. Запам'яталися хороші удари у виконанні Клейтона, Крістіана Вільягри і знову Клейтона. Втім, до перерви рахунок більше не змінився.

Зі стартових хвилин другого тайму господарі пішли в атаку ще активніше. На 52-й хвилині Крістальдо не зумів переграти Альварадо, який перевів м'яч на кутовий. А на 62-й хвилині Клейтон навісив зі штрафного на Крістальдо. Після удару аргентинця м'яч потрапив у стійку.

За 20 хвилин до закінчення гри головний тренер Маркевич кинув у бій Марко Девіча, тож захисникам АЗ стало зовсім важко.

Нарешті, на 76-й хвилині Тайсон змістився з лівого флангу в центр і завдав прицільного удару у ближній кут.

Заключні хвилини зустрічі пройшли в атаках господарів, але здобути перемогу їм не вдалося.

У наступному турі, матчі якого відбудуться 20 жовтня, "Металіст" екзаменуватиме на виїзді аутсайдера групи "Мальме", а у Відні зійдуться "Аустрія" та АЗ.

Ліга Європи. Груповий турнір

Група G. 2-й тур

Харків. ОСК "Металіст"
Головний арбітр: Марцин Борський (Польща)

МЕТАЛІСТ (Харків, Україна) - АЗ АЛКМААР (Нідерланди) - 1:1

Металіст: 29. Горяїнов, 2. Романчук, 3. Вільягра, 6. Торсільєрі, 30. Папа Гуйє, 8. Едмар, 11. Соса, 19. Торрес (33. Девіч, 70), 10. Хав'єр, 77. Тайсон (5. Шелаєв, 90+2), 21. Крістальдо

Запасні: 1. Старцев М., 4. Березовчук, 17. Пшеничних, 23. Бланко, 7. Валяєв

АЗ: 34. Альварадо, 3. Марселліс, 25. Мойсандер, 15. Поульсен С., 8. Махер, 14. Клаван, 16. Вернблум, 20. Ельм (4. Віргевер, 77), 7. Гудмундссон (26. Ортіс, 78), 23. Беренс, 17. Алтідор (35. Бенсоп, 81)

Запасні: 21. Хейблок, 6. Рейні, 30. Холланд, 42. Лукассен

0:1 Жозі Алтідор, 26

1:1 Тайсон, 76 (бразилець отримав м'яч на лівому фланзі, змістився в центр і завдав прекрасний удар у ближній кут - без шансів для воротаря АЗ)

Попередження: Жозі Алтідор, 28; Хуан Мануель Торрес, 39; Понтус Вернблум, 44; Сімон Поульсен, 59; Папа Гуйє, 60; Расмус Ельм, 62; Тайсон, 90