Надаль обіграв Федерера у фіналі Australian Open

Спорт 1 лютого, 2009, 15:35 601
Рафаель Надаль став переможцем відкритого чемпіонату Австралії з тенісу в чоловічому одиночному розряді.

В неділю у фінальному поєдинку іспанець, перша ракетка світу, в принциповому протистоянні обіграв швейцарця Роджера Федерера. Поєдинок, який продовжувався 4 години 22 хвилини, завершився з рахунком 7:5, 3:6, 7:6 (7:3), 3:6, 6:2 на користь Надаля.

Як і очікувалося, зустріч вийшла захоплююча і украй напружена. Надалю перемоги в першому і третьому сетах давалися трохи складніше, ніж Федереру, проте у вирішальній партії іспанець використав всі резерви і заслужено переміг.

Цікаво, що по загальній кількості виграних м'ячів Надаль поступився Федереру одне очко: 173-174. Він також поступився швейцарцю в активно виграних м'ячах (50-71), зате допустив меншу кількість невимушених помилок (41-64).

Рахунок особистих зустрічей після цього фіналу став 13-6 на користь іспанця. Федерер востаннє обігравав Надаля в кінці 2007 року на підсумковому турнірі в Шанхаї. Після цього він програв п'ять матчів підряд, і всі вони були фінальними.

Це перша поразка Федерера у фіналах першості Австралії. До цього він тричі грав в головних матчах (2004, 2006 і 2007 роки) і у всіх випадках брав перемогу.

Для Надаля цей трофей став першим в Мельбурн-парку, при цьому він грав тут п'ять разів. Всього у нього шість титулів з турнірів Великого Шолома. Крім Australian Open, він чотири рази виграв "Ролан Гаррос" і один раз Уїмблдон.

Що стосується Федерера, то поки йому не вдалося досягти рівня легендарного Піта Сампраса по кількості перемог на турнірах Великого Шолома. Американець їх виграв 14, а у Федерера залишилося 13.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / А.М.