Огляд перших матчів плей-офф раунду Ліги чемпіонів (відео)

Чеська "Вікторія" сенсаційно перемогла в Данії© AFP
Спорт 17 серпня, 2011, 11:00 4681
Чеська "Вікторія", французький "Ліон" та англійський "Арсенал" зробили крок до групового етапу Ліги чемпіонів.

У вівторок, 16 серпня відбулося п'ять перших матчів плей-офф раунду Ліги чемпіонів.

Перші матчі виграли чеська "Вікторія", французький "Олімпік" (Ліон), англійський "Арсенал".

"Бенфіка" і "Штурм" зіграли у результативні нічиї на полі "Твенте" і БАТЕ відповідно, що збільшує шанси португальців та австрійців на потрапляння до групового етапу.

КОПЕНГАГЕН (Данія) - ВІКТОРІЯ (Пльзень, Чехія) - 1:3

Дебютант Ліги чемпіонів чеська "Вікторія" на виїзді сенсаційно розгромила учасника 1/8 фіналу торішньої Ліги чемпіонів данський "Копенгаген".

Всі м'ячі були забиті у другому таймі. Автогол Сельві Оттесена та влучні удари Вацлава Піларжа забезпечили чехам комфортну перевагу у два м'ячі.

Щоправда той же Сельві Оттесен зумів скоротити відставання до мінімуму. Після розіграшу чергового кутового, захисник ударом головою відправив м'яч у дальній кут воріт.

Данці кинулися забивати другий гол, однак пропустили у контратаці - відзначився Мартін Філло.

Після цього гра заспокоїлася й практично без моментів добігла свого кінця. "Вікторія" має прекрасні шанси потрапити до групового турніру Ліги чемпіонів.

ОЛІМПІК (Ліон Франція) - РУБІН (Казань, Росія) - 3:1

"Ліон" вдома розбив казанський "Рубін". Щоправда гості вже на другій хвилині відкрили рахунок. Бебрас Натхо виконав подачу з кутового, і Дядюн з-під захисника завдав несильного, але точного удару в дальній кут.

Господарі зреагували миттєво. На десятій хвилині Мічел Бастос навісив з лівого флангу, й Гоміс ударом у дотик ефектно вразив ціль.

Французи не зменшували обертів, змушуючи воротаря "Рубіну" працювати в поті чола. Під завісу першого тайму Гоміс прострілив і м’яч рикошетом від ноги Квірквелія залетів у ближній кут, повз дезорієнтованого Рижикова.

У другій 45-хвилинці казанці могли зрівняти рахунок, однак Медведєву забракло влучності, аби з трьох метрів замкнути передачу з правого флангу.

Натомість "Ліон" довів свою перевагу до двох м'ячів. Гоміс подав кутовий на ближню стійку і Бріан головою підрізав м'яч у сітку.

Тож шанси "Рубіна" на вихід у груповий етап Ліги чемпіонів є дуже низькими. Нагадаємо, що у попередньому раунді казанці перемогли київське "Динамо".

ТВЕНТЕ (Енсхеде, Нідерланди) - БЕНФІКА (Лісабон, Португалія) - 2:2

Віце-чемпіон Нідерландів "Твенте" зумів видряпати нічию у домашньому матчі з "Бенфікою".

Незважаючи на активний старт "Бенфіки", господарі відзначилися першими. На шостій хвилині перша атака "Твенте" завершилася голом - підступного удару в правий завдав Люк де Йонг.

"Бенфіка" оговталися лише у середині першого тайму.  Оскар Кардосо, який міг опинитися в "Динамо", по центру наблизився до штрафного майданчика й прицільно пробив у лівий нижній кут – 1:1.

Після цього "Твенте" ледве знову не повів у рахунку. На побачення з воротарем партнери вивели Денні Ландзаата, але той не зумів прокинути м'яч між ніг Артуру.

Однак під кінець першого тайму Аксель Вітсель зробив ідеальний пас на Ноліто, а іспанцеві залишалося лише переправити м'яч у порожні ворота.

У другому таймі "Твенте" змарнував кілька моментів, але все таки відновив рівновагу. На 68-й хвилині де Йонг не зміг вразити ворота з кількох метрів. Незабаром у схожій ситуації схибив і Браян Руїс, який свого часу відмовився від класної пропозиції "Динамо". Втім, на 80-й хвилині костаріканець виправився, замкнувши головою фланговий навіс Оли Джона.

Хоча "Твенте" і вирвав нічию, підсумковий результат робить "Бенфіку" фаворитом на вихід у груповий етап.

АРСЕНАЛ (Лондон, Англія) - УДІНЕЗЕ (Удіне, Італія) - 1:0

Лондонський "Арсенал" без дискваліфікованих Саміра Насрі та Робіна ван Персі удома мінімально здолав італійський "Удінезе".

На 4-й хвилині Аарон Ремзі прорвався правим флангом і виконав простріл, який холоднокровно замкнув Уолкотт.

Гості у першому таймі двічі були близькими до того, аби зрівняти рахунок. Однак Антоніо Ді Натале зі штрафного пробив у поперечину. А Пабло Армеро не реалізував вихід один на один з Войцехом Щесни.

У другому таймі італійці також мали гарний момент, щоб відігратися. Ді Натале знову класно пробив зі штрафного, однак Щасни врятував "канонірів".

Цей епізод немов струсонув англійців і вони перевели гру на половину поля італійців. Подвоїти перевагу могли невтомні Уолкотт і Жервіньо, однак рахунок на табло так і не змінився.

Тож в Удіне буде спекотно, адже "тіффозі" поженуть своїх улюбленців уперед.

БАТЕ (Борисов, Білорусь) - ШТУРМ (Грац, Австрія) - 1:1

БАТЕ не вдалося обіграти удома австрійський "Штурм". Більше того, білоруси, пропустивши гол на початку зустрічі, зуміли відігратися лиш у середині другого тайму.

На 12-й хвилині капітан гостей Мануель Вебер несподівано підключився до атаки, увірвався в штрафний майданчик і впевнено реалізував вихід сам на сам.

Гості, в свою чергу, оборонялися компактно і надійно: всі атаки БАТЕ зупинялися на дальніх лініях.

Лише у другому таймі білорусам вдалося пробити оборону віце-чемпіона Австрії. На 59-й хвилині Дмитро Бага виконав штрафний від правої бровки, а Марко Симич, вигравши "другий поверх", встановив рівновагу.

На третій компенсованій хвилині БАТЕ мав відмінний шанс вирвати перемогу, але Михайло Гордійчук після прострілу Павла Нехайчика не поцілив у порожні ворота.

Таким чином, білоруси та австрійці розставлять усі крапки над "і" 24 серпня в Граці.

Нагадаємо, що у середу, 17 серпня, відбудуться ще п'ять матчів. А матчі-відповіді пройдуть 23 і 24 серпня.

"Шахтар" заробив в єврокубках у сім разів більше за "Динамо"