Підсумки 14-го туру чемпіонату України з футболу

Огляд матчів 14-го туру чемпіонату України з футболу серед команд Прем'єр-ліги.

Українська футбольна Прем'єр-ліга добігає екватору - 30-31 жовтня будуть зіграні матчі 15-го туру (останнього в першому колі). А у минулі вихідні відбулись ігри 14-го туру.

Центральний матч туру "Арсенал" - "Дніпро" в цілому виправдав очікування. І "каноніри", і дніпропетровці постали мобільними, винахідливими в атаці командами. У ряді епізодів футболісти обох клубів продемонстрували високий технічний потенціал, тактичну грамотність і вміння вести силову боротьбу. Шкода, що зустрічі такого напруження проводяться при мінімальному збігу глядачів. УТК імені Баннікова фізично не може вмістити всіх охочих відвідати такий матч.

Перевага киян здавалося очевидною, однак у "Дніпра" нарешті прорізалася воля до перемоги. Чи це результат роботи Хуанде Рамоса або виявлені гравцями внутрішні психологічні резерви, однозначно відповісти важко. Швидше за все, це поєднання двох факторів, що призвело до заслуженого успіху.

У цілому лідери - "Шахтар", "Динамо", "Металіст" та й "Карпати", незважаючи на втому і спустошеність після єврокубкових баталій, пред'явили достатній запас міцності в поєдинках чемпіонату.

Ударна п'ятихвилинка на фініші першого тайму визначила великий успіх харків'ян у Маріуполі. Мабуть, серед названих команд "Металіст" виглядав свіже інших.

16 сумарно компенсованих до першого і другого тайму хвилин у Луцьку не вистачило підопічним Віталія Кварцяного, щоб взяти очки у матчі з "Динамо". Можливо, тривала пауза в другому таймі, пов'язана з неполадками освітлювальної системи стадіону, допомогла динамівцям зберегти сили на кінцівку. У всякому разі, якщо в попередніх поєдинках біло-синіх вистачало на годину, то нині кияни витримали практично весь матч, до останніх хвилин створюючи гольові моменти і небезпідставно розраховуючи забити втретє.

Робота арбітра матчу Олександра Дердо ще послужить предметом обговорення. Ключові епізоди - спірні офсайди до перерви, падіння у штрафному динамівців Богдана Бутко, скасований гол Артема Мілевського у другому таймі і зірваний чистий вихід Романа Єременко один на один з воротарем.

Навчальним посібником, як програвати матчі в останні 10 хвилин, назвав керманич "Таврії" Валерій Петров гру своїх підопічних проти столичної "Оболоні". Емоції в цьому ще одному матчі били через край. Команди з урахуванням компенсованого у двох таймах часу провели на полі понад 100 хвилин. У цьому марафоні більше волі до перемоги проявили "пивовари".

Власне, тур для аутсайдерів - "Зорі", "Севастополя" і "Оболоні" - склався максимально вдало. Всі здобули трудові перемоги, визначивши в претенденти номер один на пониження в класі запорізький "Металург". Очкове відставання запорожців від рятівної зони становить 11 очок, і, судячи з бойового духу команд, які розташувалися в таблиці з 11 по 15-е місця, ліквідувати гандикап представникам козацького краю буде непросто.

Вінчав тур поєдинок у Львові, де "Карпати" приймали донецький "Металург". Галичани не радують численних шанувальників виступами у груповому турнірі Ліги Європи, проте в матчі проти безпосередніх конкурентів у внутрішньому чемпіонаті мобілізували всі сили і здобули заслужену перемогу - першу в останніх п'яти матчах.