Підсумки 16-го туру чемпіонату України

"Оболонь" перемогла "Динамо"© fcdynamo.kiev.ua
Спорт 8 листопада, 2010, 10:52 2006
16-й тур української футбольної Прем'єр-ліги подарував відразу декілька сенсаційних і історичних результатів.

У минулі вихідні стартувало друге коло чемпіонату України серед команд Прем'єр-ліги. 16-й тур подарував відразу декілька сенсаційних і історичних результатів.

Таку уперше в історії "Динамо" програло столичне дербі. Підопічні Олега Лужного з рахунком 0:2 поступились "Оболоні". Рахунок, відверто кажучи, по грі - скоріше "пивовари" були ближчі до третього м'яча, аніж динамівці до голу престижу.

Інший історичний результат зафіксовано у Харкові. Після важкого матчу в Генуї "Металіст" вперше в історії програв у рідних стінах "Таврії". Кримчаки до 9-ї хвилини вели перед 2:0. Спочатку Антон Шиндер головою замкнув навіс Желько Любеновіча. Згодом вже Шиндер асистував Андрію Корнєву. Згодом кутовий призвів до третього голу. Його з близької відстані забив Андрій Донець.

У компенсований до першого тайму час господарі встигли забили двічі (!!!). Спочатку Тайсон прорвався сам на сам з Дмитром Стойком, пробивши повз голкіпера. А за дві хвилини Денис Олійник був найспритнішим у воротарському майданчику "Таврії", поклавши м'яча у ворота.

Глядачі чекали феєричного другого тайму, однак гості вирішили грати відверто на контратаках, повністю віддавши ініціативу харків’янам. А підопічним Маркевича не вдалося пробити бетонну стіну "Таврії".

У центральному матчі туру зустрічалися "Карпати" і "Дніпро". Гра була цікавою і багатою на гольові моменти. Однак цього вечора фортуна була на боці захисту.

Зокрема Ян Лаштувка двічі витягав непрості м’ячі після ударів Олега Голодюка та Даніло Авелара. По перерві за "Дніпро" зіграла ще й стійка воріт, яка прийняла на себе удар Голодюка. У Дніпра свої моменти не реалізували Євген Коноплянка та Євген Селезньов - виручив Андрій Тлумак. А Євген Чеберячко не влучив у ворота після вдало розіграного штрафного удару. На останніх хвилинах Сергій Кузнецов з-під захисника пробивав у ближній кут воріт, але лічені сантиметри врятували "Дніпро" від голу.

Єдиним представником лідируючої групи, який здобув три очки, став "Шахтар". Лідер чемпіонату на класі обіграв "Кривбас". Голами у складі гірників відзначились Едуардо і Жадсон. М'ячі у ворота криворожців влітали в кінці кожного з таймів.

"Волинь" здобула другу поспіль перемогу на виїзді - цього разу підопічні Кварцяного повернулись зі щитом з Полтави.

Запорізький "Металург" також виграв двічі поспіль, хоч і удома. Аутсайдер проявив волю у грі з "канонірами".

Несподіваний результат трапився у Донецьку, де "Іллічівець" з рахунком 3:0 розгромив донецький "Металург". Підопічні Костова провалили гру, натомість маріупольці сповна реабілітувались за рекордний розгром від "Динамо".

Нарешті, "Зоря" з мінімальним рахунком 1:0 тріумфувала на виїзді проти "Севастополя". Три очки луганчанам приніс точний удар Руслана Фоміна за 5 хвилин до кінця гри.