"Порту" потопив "жовту субмарину" у півфіналі Ліги Європи

Фалькао розгромив "Вільярреал"© uefa.com
Спорт 29 квітня, 2011, 08:59 2748
Підопічні молодого наставника Андре Віллаша-Боаша з блиском розібралися з "жовтою субмариною" за 45 хвилин другого тайму.

Чемпіон Португалії "Порту" декласував четверту команду Іспанії "Вільярреал" у першому півфінальному матчі Ліги Європи.

Двобій двох найрезультативніших учасників поточного розіграшу Ліги Європи обіцяв стати видовищем. І дійсно, голкіперу гостей Дієго Лопесу довелося вступати в гру вже на 15-й секунді, коли він у високому стрибку перервав подачу Крістіана Родрігеса з лівого флангу атаки на дальню стійку, де готовий був вразити ціль Фалькао.

Цей момент немовби задав тон усій грі, в якій м'яч не затримувався в середині поля. Суперники не залишали аж надто багато простору для маневрів один одного, нав'язуючи опонентам жорстку боротьбу практично на кожному клаптику поля - від одних воріт до інших.

Зате насиченість гри єдиноборствами компенсувалася високою індивідуальною майстерністю виконавців. Одним із найбільш технічних гравців на полі цього вечора був бразильський форвард Нілмар. Тренер "Вільяреала" Хуан Карлос Гаррідо випустив свого "джокера" зі стартового свистка, і той добряче потерзав захист "Порту". Щоправда, тільки в першому таймі.

Нілмар мав відкривати рахунок на сьомій хвилині, однак, "зачепившись" за лінію штучного офсайду та вийшовши сам на сам із Елтоном, не зміг переграти свого співвітчизника. У середині тайму він виступив уже в ролі асистента, але захисник і воротар господарів не залишили шансів Джузеппе Россі. Іще одна спроба італійця відзначитися датована 28-ю хвилиною - м'яч прямував у порожній кут, але Роланду в підкаті застелив шлях до воріт. І, нарешті, на 35-й хвилині Россі не зміг зорієнтуватися на "п'ятачку", перекинувши м'яч не тільки через Елтона, але й через поперечину.

Господарі до перерви відповідали переважно ударами здалеку. Непогана "пристрілка" вдалася Халку, котрий кількома хвилинами раніше намагався випросити в арбітра пенальті, але отримав жовту картку за симуляцію. Небезпечний простріл низом з лівого флангу атаки "Порту" виконував Гуарін, але Дієго Лопес опинився на місці.

Грім для португальців прогримів на останній хвилині основного часу першої 45-хвилинки. Блискуча контратака гостей завершилася передачею Нілмара в центр карного майданчика, де несподівано для захисників з'явився Кані, головою вразивши ближній кут - 0:1.

Однак гол "у роздягальню" не вибив "Порту" з сідла. Після відпочинку підопічні Віллаша-Боаша одразу взялися до справи, і штурм воріт іспанців швидко приніс результат. Почалося все з того, що на 48-й хвилині Фалькао, виведений на "побачення" з Дієго Лопесом, був збитий воротарем з ніг. Сам найкращий снайпер турніру пенальті й реалізував, встановивши рівновагу.

Уперед господарів вивів Гуарін, самотужки розібравшись із чужим захистом. Увірвавшись на крейсерській швидкості до володінь іспанців, він потужно пробив у голкіпера, а потім головою добив м'яч у сітку між ніг Лопеса.

Цього удару "Вільяреал" уже не витримав, розсипавшись, наче картяний будиночок. Або ж, якщо згадувати прізвисько команди - "Жовта субмарина", стрімко потонувши вже фактично в ролі беззахисної мішені. "Контрольних пострілів" завдавав Фалькао, котрий спочатку вразив порожні ворота після пасу з правого флангу Халка, а згодом двічі ефектно пробивав головою.

Форвард "Порту", оформивши "покер", довів свій гольовий актив у Лізі Європи до 15 голів, а доробок усієї команди зріс до 34 влучань!

Головний фаворит турніру обірвав безпрограшну серію суперника, що нараховувала сім матчів, натомість свою переможну довів до п'яти, перетворивши матч-відповідь на формальність. Загалом із 15 матчів нинішнього розіграшу, враховуючи два стикові поєдинки проти "Генка", "дракони" виграли тринадцять, програвши тільки один!