"Порту" вийшов у фінал Ліги Європи (відео)

Фалькао і Гуарін© uefa.com
Спорт 6 травня, 2011, 10:14 1728
У півфіналі Ліги Європи португальські "дракони" з сумарним рахунком 7:4 здолали іспанський "Вільярреал".

Португальський "Порту" вчетверте у своїй історії пробився у фінал єврокубка. У півфіналі Ліги Європи "дракони" здолали міцний іспанський "Вільярреал" - 5:1 удома і 2:3 на виїзді.

У матчі-відповіді, який відбувся у четвер у Вільярреалі, команди зі старту ввімкнули високі швидкості. Звісно, гостріше виглядали господарі, яким потрібно було забивати щонайменше чотири м'ячі.

Гравці середньої лінії іспанського клубу за рахунок розрізних передач низом намагалися вивести на ударну позицію своїх форвардів. Однак перший небезпечний момент в матчі створили гості - після "пострілу" Крістіана Родрігеса м'яч ледь не влучив у дальній кут. Іспанці відповіли небезпечним ударом Кані з лінії штрафного майданчика, з яким не без зусиль упорався Елтон. Згодом Джузеппе Россі не вистачило якихось сантиметрів, аби замкнути простріл Марко Рубена з правого флангу.

"Вільяреал" продовжив насідати, й на 17-й хвилині оборона "Порту" цей натиск не витримала. Рубен із Кані пошили в дурні майже всю оборону "драконів", після чого аргентинець виклав м'яч на ногу іспанцю - 1:0.

Відкривши рахунок, команда Гаррідо немов на крилах понеслася на ворота суперника, однак цього разу португальській захист на чолі з Елтоном встояв. Лише на 32-й хвилині "підводникам" удалося знайти шпарину в редутах опонента, однак Россі після блискучої передачі Санті Касорли не влучив у ворота.

Втім, надовго запалу іспанцям не вистачило. Більше того, збавивши оберти, вони відразу пропустили у відповідь. Наприкінці тайму Халк прорвався по центру й наважився на дальній удар - м'яч влучив у ногу захиснику й влетів у сітку повз Дієго Лопеса, котрий кинувся у протилежний кут.

До перерви мали шанс вивести свої команди вперед той же Халк і Нілмар, однак рахунок на табло залишився незмінним.

Після відпочинку "Вільяреал" із новими силами пішов в атаку, втім, як з'ясувалося, гості були готові до такого розвитку подій. "Дракони" за першої ж нагоди організували контрвипад, який виявився результативним. Свій п'ятий м'яч у ворота іспанського клубу в двох зустрічах і 16-й у турнірі загалом, після передачі Фредді Гуаріна забив найкращий снайпер поточного розіграшу Фалькао.

Господарі отримали нагоду встановити рівновагу вже за хвилину, але Елтон у стрибку парирував удар Санті Касорли.

Попри те, що доля цього протистояння стала зрозумілою остаточно, слід віддати належне "Жовтій субмарині", котра не склала зброю й намагалася принаймні звести матч до нічиєї. Непогані шанси мали той же Касорла та Нілмар, але відзначитися вдалося Жоану Капдевілі, котрий на 75-й хвилині з близької відстані буквально розстріляв Елтона. Португальці також двічі повинні були засмучувати Дієго Лопеса, проте Гуарін зі штрафного влучив у поперечину, а Джеймс Родрігес, який вийшов на заміну, не зміг переграти голкіпера.

І все ж таки наполегливість іспанців була винагороджена за десять хвилин до фінального свистка. Ніколас Отаменді недозволеним прийомом зупинив у власному штрафному майданчику Марко Рубена, й Россі з пенальті приніс своїй команді перемогу в матчі. Але протистояння виграли португальці.

У фіналі "Порту" зіграє з "Брагою", яка у важкій португальській дуелі поклала на лопатки "Бенфіку". У цьому сезоні "Порту" і "Брага" двічі зустрічалися в рамках чемпіонату, і обидві гри виграли "дракони". Однак це не чемпіонат, а фінал Ліги Європи.

Зазначу, що "Порту" виграв усі попередні фінали єврокубків, у яких брав участь - двічі у Кубку/Лізі чемпіонів і один раз у Кубку УЄФА. Для "Браги" - це перший фінал подібного роду.