Португалія і Кіпр влаштували грандіозне футбольне шоу

Португалія - Кіпр - 4:4© AFP
Спорт 4 вересня, 2010, 13:17 2197 1
Збірна Португалії осоромилась у домашньому матчі з Кіпром, зігравши в нічию з хокейним рахунком 4:4.

Одна з найгучніших сенсацій першого туру відбору на Євро-2012 трапилась у Гімараєші, де збірна Португалії зіграла в "хокей" з Кіпром. Рахунок – 4:4.

Керманич португальців Карлуш Кейруш отримав чотиримісячну дискваліфікацію, а тому спостерігав за грою з ВІП-ложі стадіону в Гімараєші.

З цієї самої ложі він і побачив той жах, який творився на полі стадіону "Афонсу Енрікеш". Гра проти Кіпру, звичайно, не обіцяла бути легкою, але такого не чекав ніхто. Всі ті проблеми, які Португалія мала напередодні чемпіонату світу - дитячий лепет на галявині у порівнянні з тим, що видала команда 3 вересня. Єдиний плюс – за відсутності Роналду помінявся малюнок гри в атаці і помінявся він у кращий бік. Рауль Мейрелеш при активній підтримці Данні, Куаржеми й Нані почав творити великі справи.

Ще більші справи творила оборона збірної Португалії. Вже перший пас верхом у бік воріт Едуарду закінчився голом. Евстафіос Алонефтіс уникнув офсайду і легко перекинув Едуарду. Угу Алмейда відповів майже одразу, замкнувши флангову подачу Нані.

Але вже до 11-й хвилині Кіпр повернув собі лідерство. Міхаліс Константіну зумів скористатися дикою помилкою Бруну Алвеша й Рауля Мейрелеша, вискочив на ворота і гросмейстерський переграв Едуарду. Як виявилося, ці моменти були лише початком кошмару.

Правда, в грі був момент, коли господарі вийшли вперед. Спершу Мейрелеш вдало пальнув здалеку, а після перерви Данні забив третій м'яч. І буквально через три хвилини історія повторилася. На цей раз грубо помилився Карвалью, Янніс Оккас вискочив на ворота і дав під опорну Едуарду. 3:3 - такого побачити точно ніхто не чекав.

Історія продовжилася! Португалія силами Мануеля Фернандеша забила четвертий м'яч. Вдався дальній удар півзахисника. Втім, як був в обороні бардак, так і залишився. Господарі спробували зіграти за бразильською системою, але їх стримав голкіпер кіпріотів, відбивши чотири удари Куарежми, а також небезпечні постріли Лієдсона і Мейрелеша.

Розв'язка настала на 87-й хвилині: захисники проспали дальній удар, Едуарду відбив м'яча перед собою і Авраам встиг на добивання і проштовхнув м'яч у порожні ворота. На фінальний штурм йти ніхто не збирався ...

4:4 - Португалія просто жахливо починає відбір до Євро-2012. Кіпріоти ж виклали найшикарніші майстер-клас з реалізації моментів, забивши 4 м'ячі з 4-х можливостей.