Провал Івана Гешка в Осаці

Спорт 25 серпня, 2007, 16:04 727
Головна надія української легкої атлетики на чемпіонаті світу закінчив виступ в першому ж колі змагань.

Іван Гешко
Чемпіонат світу в Осаці не приніс лаврів Івану Гешку.
Чемпіонат світу з легкої атлетики, що стартував 25 серпня, увійде до історії завдяки рекордному числу країн-учасниць. У японське місто Осака приїхали представники 203 країн. Попередній рекорд, 202 країни-учасниці, був встановлений в 1999 році на чемпіонаті світу в Іспанії.

На жаль, перший же день змагань приніс гірке розчарування українській збірній. Головна надія нашої команди на медаль, титулований Іван Гешко не подолав бар’єр першого кола на своїй коронній дистанції 1500 м. Фінішувавши в своєму забігу восьмим (3:42.08), він у підсумку виявився першим "зайвим" (загалом – 25-й результат!).

Тетяна Петлюк
Українка Тетяна Петлюк (ліворуч), на відміну від Юлії Кревсун, змогла вийти в наступне коло змагань у бігу на 800 м.
Така саме доля, як і Гешка, спіткала лідера сезону у бігу на 800 метрів українку Юлію Кревсун, яка також несподівано вибула зі змагань. А от Тетяна Петлюк змогла вийти у півфінал, пробігши 800 м за 2:00.45 хв.

Не змогли вийти у фінал жіночого стипль-чезу Наталія Тобіас (10:11.58) і Валентина Горпинич (10:13.87). Не пройшли кваліфікацію українські стрибуни потрійним Віктор Ястребов та Микола Саволайнен зі слабкими результатами – 16,57 м та 16,58 м відповідно. Не потрапив у фінал і метальник молота Євген Виноградов – 73,87 м.

Хто порадував нас у суботу, так це семиборка Людмила Блонська. Пробігши 100 м з бар'єрами за 13,25 сек., в стрибках у висоту наша співвітчизниця тричі покращила свій особистий рекорд! До чемпіонату її персональним досягненням був результат 1,85 м, а в Осаці Людмила стрибнула на 1,92 м!

У штовханні ядра українка показала результат 14,44 м, а 200 метрів пробігла за 24,09 сек., і тепер після чотирьох видів в активі Блонської 4014 очок і друге місце. Лідирує головна фаворитка шведка Кароліна Клюфт – 4162.

Інша українська багатоборка Наталя Добринська займає поки шосте місце –  3779 очок (100 м бар. – 13,89 сек., висота – 1,77 м, ядро – 16,31 м, 200 м – 24,91 сек. ). Ганна Мельниченко зійшла зі змагань після першого ж виду програми.

Призери марафону
Призери чоловічого марафону - першого виду змагань чемпіонату світу з легкої атлетики.
Першим чемпіоном в Осаці став кенієць Луке Кібет. Він виграв чоловічий марафон з результатом 2:15.59. Срібло – у Хасана Шамі Мубарака з Катару, бронза – у Віктора Ротліна з Швейцарії.

Американець Різе Хоффа став єдиним спортсменом, кому вдалося штовхнути ядро за 22 метри – він став переможцем у цьому виді змагань з результатом 22,04 м. Срібло – в іншого американця Адама Нельсона, бронза – у білоруса Андрія Міхневича. А українці в цій дисципліні, яка колись була нашою візитною карткою, не були навіть представлені…

В останньому суботньому фіналі, в бігу на 10000 м серед жінок, перемогу здобула ефіопка Тірунеш Дібаба (31:55.41). Причому це вже її четвертий титул чемпіонки світу!