"Пюнік"- "Шахтар" 0:2 Спорт 1 серпня, 10:24
Забивши по голу в кожному таймі в Єревані, донецький "Шахтар" майже забезпечив собі участь у третьому відбірковому раунді Ліги чемпіонів.

Брандао
На 48-й хвилині матчу у Єревані Брандау скористався помилкою голкіпера "Пюніка" Бордада (Фото - Getty images)
Донецький "Шахтер" здобув перемогу над вірменським "Пюніком" з рахунком 2:0 в першому матчі другого кваліфікаційного раунду футбольної Ліги чемпіонів.

"Оранжево-чорні" спочатку турбували воротаря вірмен Геворга Каспарова лише дальніми ударами. Довести до логічного завершення першу комбінацію вдалося лише на 23-й хвилині.

Довга вертикальна передача Фернандіньо знайшла Олександра Гладкого в штрафній "Пюніка". Голкіпер насилу відбив сильний удар українського форварда. Жадсон намагався головою добити м'яч у сітку, але марно.

Ще один серйозний голевий момент "Шахтар" створив на 35-й хвилині. Разван Рац зі штрафного закручував м'яч в праву "дев'ятку", але бездоганно зіграв Каспаров.

Втрата основного воротаря багато в чому зумовила долю "Пюніка". На 42-й хвилині в зіткненні з Брандао Каспаров пошкодив плече, і йому довелося поступитися своїм місцем уругвайцю Бордаду.

Гол Гладкого
"Шахтар" відкрив рахунок на останній хвилині першого тайму завдяки голу Олександра Гладкого.
Резервний голкіпер не протримався "сухим" і трьох хвилин. На останній хвилині тайму гості відкрили рахунок. Жадсон, одержавши м'яч від Срни, декількома фінтами заплутав вірменських захисників і зробив передачу на хід Гладкому, який пробив в дальній кут. М'яч прослизнув у сітку воріт прямо під воротарем.

Другу пробоїну "Пюнік" одержав незабаром після початку другого тайму. Жадсон пробив здалека, Бордад вельми незграбно відбив м'яч і не встиг виправити свою помилку. Брандао відправив м'яч до порожніх воріт.

Забивши другий гол, "Шахтар" заспокоївся і практично добровільно віддав супернику центр поля, хоча до кінця залишалося ще дуже багато часу. Поява на полі Лукареллі і Прийомова не змінила ситуацію в кращу сторону.

А «Пюніку» між тим втрачати було нічого, та і уболівальники гнали свою команду вперед. Вірмени стали грати агресивніше і завдали чимало клопотів Пятову.

Але їм так і не вдалося забити, хоча підопічні Луческу в другому таймі надали їм дуже багато свободи. Команда вищого рівня неодмінно покарала б за таку легковажність. Отже, без роботи над помилками не обійтися.

"Пюнік" (Вірменія) - "Шахтар" (Україна) 0:2

"Пюнік": Каспаров (Бордад, 45), Овсепян, Арзуманян, Дохоян, А. Мкртчян, Назарян (Сахакян, 46), Газарян, Пачаджян, Едігарян, Р. Мхітарян, Аветісян (До. Мкртчян, 46)
"Шахтар": Пятов, Срна, Чигринський, Кучер, Рац, Левандовські, Дуляй (Прийомов, 54), Жадсон, Фернандіньйо, Гладкий (Лукареллі, 52), Брандао (Фомін, 70)

Голи: Гладкий (45), Брандао (48)

Попередження: Р. Мхітарян, Аветісян, Овсепян - Чигринський

Результати інших поєдинків другого кваліфікаційного раунду, що відбулися у вівторок:

"Рейнджерс" (Шотландія) – "Зета" (Чорногорія) – 2:0

"Дебрецен" (Угорщина) – "Ельфсборг" (Швеція) – 0:1

"Залембе" (Польща) – "Стяуа" (Румунія) – 0:1