Райкконен – чемпіон світу F1

Спорт 21 жовтня, 2007, 22:34 274
Британець Льюїс Хемілтон, який лідирував протягом майже усього сезону F1, в останній гонці в Бразилії втратив чемпіонський титул.

Непередбачуваний фінал непередбачуваного чемпіонату. Всі розрахунки статистиків перекреслила бразильська гонка. 58-й чемпіонат світу завершений і Кімі Райкконен - чемпіон! У команди Ferrari обидва титули цього року...

Фінський пілот, який замінив в італійській стайні Міхаеля Шумахера, вперше в своїй кар'єрі став чемпіоном світу "Формули-1".

Райкконен виграв останній етап світової першості, який відбувся у Бразилії, набрав у результаті 110 очок і виявився недосяжним для конкурентів.

Райкконен стартував в Інтерлагосі з третього місця, проте вже зі старту перемістився на другу позицію після свого напарника по команді Феліпе Масси, а після завершального піт-стопа став лідером.

На користь фінського гонщика зіграла та обставина, що англієць Льюїс Хемілтон з McLaren, який лідирував впродовж більшої частини чемпіонату, вже на старті у жорсткій боротьбі з партнером по команді двократним чемпіоном світу іспанцем Фернандо Алонсо вилетів з траси.

Хемілтон зумів продовжити боротьбу, але відкотився на сьоме місце. Через декілька кіл на його машині виникли проблеми з електронікою, і англієць перемістився в самий кінець пелотона.

Незважаючи на всі зусилля і зміну тактики по ходу гонки, Хемілтон не зміг піднятися вище сьомого місця. У результаті, в його активі в чемпіонаті світу стало 109 очок, на очко менше ніж у фінна.

Алонсо, який фінішував в Бразилії на третьому місці, набрав у підсумковому заліку стільки ж очок, скільки і Хемілтон, але іспанець програв англійцю за додатковими показниками.

Другим до фінішу "Гран-прі Бразилії" прийшов Масса, який в загальному заліку залишився на четвертому місці.

58-й чемпіонат світу з автогонок у класі "Формула-1". Індивідуальний залік, підсумкова класифікація (TOP-10):