"Реал" вперше в історії не програв у Ліоні (відео)

Гол Бензема не став переможним для "вершкових"© AFP
Спорт 23 лютого, 2011, 09:06 2619 1
"Реал" вперше забив на "Жерлані", але не зміг здобути історичну перемогу над ліонським "Олімпіком".

Мадридському "Реалу" знову не вдалося обіграти ліонський "Олімпік" у Лізі чемпіонів. Гра 1/8 фіналу, яка відбулась на стадіоні "Жерлан", закінчилася з рахунком 1:1.

Це протистояння мало особливий підтекст. Королівський клуб, рекордсмен за кількістю здобутих Кубків чемпіонів, ще не перемагав "Олімпік" у Лізі чемпіонів - три нічиїх і три поразки. До того ж, попередні матчі на "Жерлані" неодмінно закінчувались сухою поразкою "вершкових".

Крім того, вже 6 років "Реал" не може пройти 1/8 фіналу і минулого року іспанців переміг саме "Олімпік".

Утім, після останнього єврофіаско іспанська команда зазнала суттєвих змін. "Вершкових" очолив дворазовий тріумфатор Ліги чемпіонів Жозе Моурінью.

Упродовж стартових хвилин активнішими були французи і на 11-й хвилині навіть мали шанс відкрити рахунок. Після розіграшу штрафного, виконаного Йоанном Гуркюффом, воротам Ікера Касільяса загрожував забутий опікунами Кріс, однак удару капітана бракувало влучності. Згодом із-за меж карного майданчика "стріляв" Кім Челльстрем, але й ця спроба виявилася марною.

Після нетривалого затишшя взявся за справу "Реал", вирішивши долучити до бою дальню артилерію. Тепер вже довелося демонструвати свою майстерність Юго Лльорісу. Голкіпер збірної Франції спочатку впорався з гарматою Анхеля Ді Марії , а потім перевів м'яч на кутовий після потужної катапульти Кріштіану Роналду.

І все ж таки ближче до успіху в першому таймі були "леви". Гоміс організував стрімку контратаку і сам опинився на ударній позиції після помилки Касільяса. Однак, скористатися гарною нагодою 25-річний форвард не зумів.

Друга половина поєдинку позначилася активністю гостей, і лише диво не дозволило їм у ці хвилини нарешті вразити зачакловані ворота "Жерлана". Глядачі, котрі вщерть заповнили ліонську арену, полегшено зітхнули, коли у стійку поцілив м'ячем зі стандарту Кріштіану Роналду. І майже відразу знову затамували подих, спостерігаючи, як влучає у поперечину Серхіо Рамос, котрий виграв повітря після подачі Месута Озіла.

Як з'ясувалося, аби зрештою повернути Фортуну обличчям до себе, "Реалу" був потрібен футболіст, знайомий із кожним квадратним метром цього смарагдового прямокутника. На 64-й хвилині Моурінью кинув у бій Бензема - вихованця "Олімпіка", котрий виграв тут чотири чемпіонські титули і півтора роки тому перебрався до Мадрида. Саме ця заміна і стала вирішальною.

Тільки-но вийшовши на поле, француз допоміг Озілу відібрати м'яч і відразу помчав до штрафного майданчика. Мабуть, відчував, що долучений до атаки Кріштіану Роналду шукатиме передачею саме його. Своїм шансом Бензема розпорядився як слід: прибрав опекунів, витримав гросмейстерську паузу й завдав результативного удару.

Надалі "Реал" почав "сушити" гру і, здавалося, що він зуміє відстояти хитку перевагу і здобуде таки першу перемогу над "Олімпіком". Однак іншої думки дотримувалися хлопці Клода Пюеля, котрі все-таки знайшли шпаринку у захисті Королівського клубу. На 83-й хвилині після розіграшу штрафного та вдалої скидки у виконанні Кріса залишений на самоті Гоміс упевнено спрямував м'яч у незахищений кут воріт Касільяса.

Заключні хвилини матчу пройшли біля воріт "Реала": ліонські "леви" могли забити вдруге, однак врешті-решт вдовольнилися результативною нічиєю.

Проте і 1:1 зовсім не гарантують "Реалу" легкого життя на "Сантьяго Бернабеу". Саме там 16 березня суперники й визначать переможця принципового двобою.