Росія вийшла в лідери відбору на Євро-2012 (відео)

Команда Діка Адвокаата йде на зимові канікули лідером групи B, набравши в чотирьох матчах дев'ять очок.

Збірна Росії одноосібно очолила групу B після чотирьох турів кваліфікаційного турніру Євро-2012. У вівторок росіяни завдяки голу Олександра Кержакова та блискучій грі Ігоря Акінфєєва відстояли три очки у Скоп'є.

Початок гри був за російськими футболістами. Поки македонські нападники намагалися зачепитися за м'яч, суперник двома швидкими діями відкрив рахунок. Олександр Анюков вивів свого тезку й одноклубника Кержакова на ворота, і той пробив настільки потужно, що голкіпер Едина Нурединовськи не встиг зреагувати. Кержаков відзначився в другому матчі поспіль. Анюков за той же термін записав собі в актив третю результативну передачу.

Здавалося, гра повинна піти веселіше. Однак грузка боротьба, що почалася зі стартовим свистком, продовжилася й після забитого м'яча. На 28-й хвилині Андрій Аршавін пробивав у дальній кут - м'яч пролетів поруч зі стійкою. На 45-й хвилині Костянтин Зирянов з вигідної позиції вистрілив прямо в руки воротарю.

У другому таймі картина деякий час не змінювалася. Але, дочекавшись моменту, господарі огризнулися двічі протягом кількох хвилин. Спершу півзахисник "Ворскли" Філіп Деспотовськи після флангового навісу не влучив у ворота з близької відстані. А потім Маріо Джуровськи струсонув поперечину.

Воліючи зберегти синицю в руці, Дік Адвокаат зміцнив лінію оборони: замість атакуючого хавбека Дзагоєва вийшов п'ятий захисник Олексій Березуцький. Перестановка начебто здобула ефект - у володіннях Ігоря Акінфєєва знову стало спокійно.

Аж до 72-ї хвилини. Ігнашевіч збис Наумоськи у власному штрафному майданчику і господарі отримали право на пенальті. Сам постраждалий взявся привести вирок у виконання. Однак Акінфєєв витягнув м'яч з нижнього кута. І це був останній реальний шанс македонців зрівняти рахунок.

Підсумок - мінімальна перемога росіян. Враховуючи нічию в паралельній грі Словаччина - Ірландія (1:1), команда Адвокаата йде на зимові канікули лідером групи, в чотирьох матчах набравши дев'ять очок. У Вірменії, Ірландії і Словаччини по сім очок.