Росія зазнала футбольної катастрофи Спорт 19 листопада, 02:10
Збірна Росії, програвши за сумою двох матчів Словенії, дивитиметься чемпіонат світу по телевізору.

Збірна Росії з футболу не змогла вирішити завдання виходу у фінальну частину чемпіонату світу-2010 в ПАР, програвши за сумою двох матчів збірній Словенії.

Загальний рахунок протистояння - 2:2, однак за рахунок гола, забитого в "Лужниках" 14 листопада, путівку в ПАР завоювали словенці.

Поєдинок в Марібор, який відбувся у середу, 18 листопада, завершився мінімальною перемогою господарів 1:0.

Варто відзначити, що збірну Росії в Маріборі підтримували президент Росії Дмитро Медведєв та власник "Челсі" Роман Абрамович.

Основна загроза від футболістів збірної Словенії з'являлася після навісів чи прострілів. І один з таких навісів завершився голом. На 43-й хвилині Вальтер Бірса навісив з правого флангу, а Златко Дедіч у боротьбі з двома російськими захисниками зумів проштовхнути м'яч у ворота - 1:0.

Що стосується атакуючих дій росіян, то їх по суті у першому таймі не було. Зрідка то Дініяр Білялетдінов, то Роман Павлюченко опинялися поблизу воріт Саміра Хандановича, але до небезпечних моментів справа так і не дійшлв.

У перерві тренерський штаб збірної Росії зважився зробити дві заміни: замість Романа Павлюченко на поле вийшов Олександр Кержаков, а Рената Янбаева змінив Сергій Семак.

У самому дебюті другого тайму в росіян був шанс зрівняти рахунок, коли Юрій Жирков пройшов до воріт суперника, проте він занадто далеко відпустив м'яч і вдарити не встиг - воротар словенців був на висоті.

Після цього Дедіч мав шанс зробити дубль: у боротьбі з Василем Березуцьким він пробив метрів з трьох, але м'яч пройшов вище воріт.

Взагалі у росіян гра виходила не набагато краще, ніж в першому таймі. Вони трохи більше тримали м'яч, хоча це можна пояснити тим, що словенці стали грати більш обережно, вважаючи за краще діяти на контратаках.

На 68-й хвилині стався епізод, який можна назвати ключовим у маріборському матчі. Олександр Кержаков, в падінні борючись за м'яч з воротарем Хандановичом, ненавмисно вдарив суперника ногою, що не сховалося від очей норвезького арбітра Терьє Хауге. Він почекав, поки форвард московського "Динамо" підніметься на ноги, а потім рішучим жестом показав росіянину червону картку. Ханданович за цей інцидент отримав лише "гірчичник".

У час, що залишився, росіяни більше володіли м'ячем, а словенці відійшли до своїх воріт ще. Павло Погребняк, що поміняв Білялетдінова на 77-й хвилині, бив з лінії воротарського головою, але удар вийшов несильним, і Ханданович впорався з ним без зусиль.

На 84-й хвилині був, напевно, найбільш небезпечний момент біля воріт збірної Словенії, коли Жирков отримав м'яч на вході в карний майданчик, прокинув сферу собі на хід і пробив у дальній кут, але Самір Ханданович зумів скластися і відбити удар.

До основного часу матчу Хауге додав 4 хвилини, у ворожий карний майданчик пішов навіть Акінфєєв. Але до фінального свистка дружина Гууса Хіддінка втратила ще одного бійця. Юрій Жирков, порахувавши, що хлопчики, які подають м'ячі за бічною лінією, діють дуже повільно, накинувся на них і одразу ж побачив перед собою другу жовту картку, яка автоматично перетворилася на червону.

Але навіть удев'ятьох росіяни мали шанс забити: після чергового закидання в карний майданчик словенців на ударній позиції опинився Василь Березуцький, але його удар з гострого кута був красивим, але неточним.

Після цього майже відразу пролунав фінальний свисток, який напевно кинув всю Словенію в екстаз, а росіян - у глибокий смуток.

Росія, разом з іншими невдахами стикових матчів, Україною, Боснією та Ірландією, дивитиметься матчі ЧС-2010 по телевізору.

Відправити другу Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / А.Р.
Спорт 19 листопада, 2009, 02:10 7763 34
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 34
  • Владимир Владимир 20 листопада, 01:59 Згоден 0 Не згоден 0 Даже вместе обоср-лись! Так куда же мы друг без друга.Спорили.спорили кто из нас лучше или где лучше,а футбол дал объективную оценку.Обое рябое и обое говно.Даешь сборную Украины,России и Беларуссии.Тогда и будем побеждать. відповісти цитувати Дякуємоспам