Роже Федерер вперше в кар'єрі виграв Roland Garros

Федерер підкорив Roland Garros© AFP
Спорт 7 червня, 2009, 18:58 943
Тепер швейцарець, який переміг в 14-ти турнірах серії Grand Slam, є володарем усіх чотирьох кубків серії.

Бажання вперше перемогти на Відкритому чемпіонаті Франції допомогло Роже Федереру обіграти Робіна Содерлінга в трьохсетовому поєдинку.

Нагадаємо, що раніше швед зумів відправити додому фаворита змагань Рафаеля Надаля, зустріч з яким Федереру передрікали у фіналі чемпіонату.

Перший же гейм чітко показав ступінь хвилювання тенісистів - Федерер спокійно і впевнено домігся брейк-поінту, який йому допоміг реалізувати суперник, двічі допустивши помилку на подачі. Домінував на корті швейцарець і надалі - друга ракетка світу виграв ще три гейми, після чого Содерлінг зумів за рахунок ейсу нарешті виграти на своїй подачі. Втім, більшого в стартовому сеті він зробити не зміг.

Друга партія йшла куди більш рівно і головним чином завдяки подачі тенісистів. Хоча справедливо буде помітити, що і в русі як Робін, так і Роже показували себе чудово, рідко помилитися і практично не надавали противнику можливості вийти на брейк-пойнт. Тим не менш, правду говорили - з нервами у шведа проблеми є, а тому логічно, що тай-брейк він практично подарував Федереру - 1:7.

Варто згадати і про те, що на самому початку сету на корт вибіг молодий чоловік, який ледь не накинувся на Роже, однак стрімко перескочив через сітку, та й побіг до Содерлінга. Тут його і впіймала охорона, яка відтягнула тенісного фаната за межі корту.

Результат матчу і завершального сету визначив брейк Федерера у перший гейм. Після цього гравцям не щастило на брейк-пойнти - обидва діяли на своїй подачі чітко і впевнено. Ось тільки Роже почав трохи більше помилятися, і чим ближче до кінця, тим быльше. Виходячи подавати на матч і кубок Відкритого чемпіонату Франції, Роже виглядав впевнено, однак швед отримав брейк-поінт, який Федерер вміло відіграв.

Таким чином, Роже Федерер вперше за свою кар'єру переміг на турнірі в Парижі. Тепер швейцарець, який переміг в 14-ти турнірах серії Grand Slam, є володарем усіх чотирьох кубків серії.

Roland Garros. ФІНАЛ

Чоловіки

Роже Федерер (Швейцарія, 2) - Робін Содерлінг (Швеція, 23) - 6:1, 7:6 (7:1), 6:4

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами tennis.ua / А.Р.