Рука Тимощука принесла перемогу ЦСКА

Анатолій Тимощук - антигерой матчу з ЦСКА© ФК "Зеніт"
Спорт 18 травня, 2009, 10:32 1544
9-й тур російської Прем'єр-ліги пройшов під знаком битви ЦСКА і "Зеніту".

Сім матчів 9-го туру чемпіонату Росії, як і очікувалося, опинилися в тіні центрального поєдинку туру (або навіть першого кола) ЦСКА - "Зеніт". І протистояння важковаговиків російського футболу цілком виправдало очікування численних уболівальників. Команди продемонстрували яскравий і якісний футбол, а заслужену перемогу з рахунком 2:1 здобули армійці, які вперше в сезоні стали одноосібним лідерами чемпіонату.

ЦСКА - "Зеніт". Віце-чемпіон проти екс-чемпіона. Кращої вивіски до центрального матчу і придумати складно. Пітерці повинні були знаходитися в кращому фізичному стані. Адже, армійці серед тижня провели важкий півфінал Кубка Росії, влаштувавши собі півгодини додаткового навантаження і драматичну серію пенальті. Але як показав хід гри, ніякої переваги в свіжості у їхніх суперників не було. Наставник "Зеніта" Дік Адвокаат підготував для свого бразильського візаві Зіко сюрприз, випустивши на поле з перших хвилин міцного резервіста Олексія Іонова, який був покликаний замінити травмованого Данні.

Тренерське протистояння голландця і бразильця додавало особливий колорит зустрічі. До речі, Адвокаат ще жодного разу не програвав у чемпіонаті Росії колегам-іноземцям.

З перших хвилин господарі чітко позначили перевагу на флангах. Москвичі раз за разом перегравали візаві. Жирков одразу взявся" возити" Анюкова. Саме після його прориву Кім підставив своє тіло під удар Вагнера. Нарешті, на 32-й хвилині Жирков одним рухом втік від Тимощука і Анюкова, зробив пас на лінію воротарської, де Маазу в дотик переправив м'яч у сітку. Кім за опонентом не встежив - 1:0.

Відігратися "Зеніт" міг перед самою перервою. Момент удару Денисова Акінфеев не зовсім бачив. Але м'яч з гуркотом врізався в рекламний щит. І все ж останнє слово в таймі залишилося за ЦСКА. Карвалью, розкачавши на фланзі оборонця, сильно прострілив, а Вагнер могутнім пострілом потряс поперечину.

Другу половину активніше почали футболісти з міста на Неві. Іонов вибрався з-під щільної опіки і пробив у ближній кут, де м'яч вже чекав страж воріт. "Зеніту" все-таки вдалося забити швидкий після відпочинку м'яч. Гол вийшов неоднозначним і напевно ще стане темою для будь-яких розмов. Передача верхом на Іонова за спини захисникам, оборона застигла в очікуванні, що арбітр зафіксує "поза грою", однак, лайнсмен відмашки не дав. Іонов скинув м'яч Сємшову. Решта було справою техніки.

Згодом команди обмінялися небезпечними стандартами. Карвалью "закрутив" над стінкою, м'яч торкнувся сітки тільки з зовнішньої сторони. У відповідь свою гармату розрядив Погребняк - прямо в руки Акінфєєву. За 13 хвилин до кінця міг оформити дубль Маазу, але йому не вистачило точності.

Розв'язка наступила несподівано. Після подачі з кутового Тимощук махнув ногою повз м'яча. Зате потрапив у нього рукою. Сухина нітрохи не сумніваючись вказав на точку. Вагнер реалізував пенальті. Малафєєв угадав напрямок удару, але такі пенальті не беруться. А Тимощук міг з антигероя перетворитися на рятівника після удару штрафного. Тільки ось Акінфєєв ситуацію контролював.

Зеніт "в новому столітті, як і раніше, не може перемогти ЦСКА в Москві...

Днем раніше чемпіонський "Рубін" на останній доданій хвилині врятувався в гостьовому матчі з "Амкаром" завдяки голу капітана Сергія Семака. За підсумками 9-го туру "Рубін" опустився на друге місце, відстаючи від ЦСКА на одне очко.

Цього ж дня московський "Локомотив" здобув першу розгромну перемогу в сезоні, перегравши за всіма статтями "Терек" з рахунком 4:0. Пітер Одемвінгі оформив дубль. Цікаво, що це були перші голи в сезоні нападаючих "залізничників". Раніше забивали тільки захисники і хавбек. Голами також відзначилися Денис Глушаков і Жан, щоправда бразилець збив у свої ворота.

В одному з найбільш нудних поєдинків 9-го туру "Ростов" на останній хвилині врятувався у грі з нальчицьким "Спартаком". Гол гостей, забитий бразильцем Леандро на 24-й хвилині зустрічі довгий час залишався єдиним у матчі, і коли ростовські вболівальники вже потяглися до виходу, Бранімір Петрович ударом в дальній кут забив м'яч у відповідь.

"Хімкі" поділили очки з "Москвою". Господарі в першому таймі заслужено повели в рахунку завдяки красивому голу Юрія Кирилова. Але після перерви колишній нападник "Хімок" Мартін Якубко несподівано зрівняв рахунок. На 70-й хвилині гравець господарів Ельдар Нізамутдінов не реалізував пенальті.

В Томську місцевий клуб відібрав очки у московського "Спартака". Команда Валерія Непомнящого доклала максимум зусиль для реабілітації перед своїми уболівальниками. І на 26-й хвилині після передачі Сергія Корніленка рахунок у матчі відкрив Олександр Харитонов. Однак і "Спартак" не збирався втрачати в Томську очок. "Червоно-білі" відігралися на 33-й хвилині, коли чудову подачу бразильця Алекса ударом головою замкнув потужний Артем Дзюба.

Другий тайм не вийшов. Сильний вітер і дощ заважали гравцям обох команд проявити свої кращі якості.

Самарський "Крила Рад" після двох поразок поспіль від ЦСКА і "Зеніту" порадував своїх уболівальників перемогою над "Кубанню". Все вийшло досить передбачувано: господарі могли забити й більше, але обмежилися лише одним голом у ворота гостей. І його на свій рахунок записав колишній кубанець Олег Іванов, дальнім ударом вразив ворота Олексія Ботвиньєва

Нульовою нічиєю завершився поєдинок підмосковського "Сатурна" та московського "Динамо". Це була перша гра господарів після відставки Юргена Ребера. "Динамо" перервало програшну серію в Раменському, де "біло-блакитні" поступилися в трьох останніх матчах.