"Шахтар" програв кращій команді Туреччини

"Шахтар" - "Сівасспор" - цікава гра на користь турків© ФК "Шахтар"
Спорт 31 березня, 2009, 00:51 1337
Лідер турецької суперліги "Сівасспор" створив подвиг у матчі з донецьким "Шахтарем". Програючи 0:2, турки забили "гірникам" 4 м'ячі.

Фантастичним по темпераменту і дуже цікавим за набором подій вийшов матч "Шахтар" - "Сівасспор". Лідери турецької першості, яких Мірча Луческу вважає і найбільш реальними претендентами на "золото" цієї країни, відразу дали зрозуміти, що приїхали не просто провести час. 10 хвилин "гірники" не могли відійти від своїх воріт - такою потужною була наступальна хвиля турків.

Але перший же вихід футболістів українського клубу на ворота суперників призвів до голу. Після розіграшу кутового м'яч потрапив у карному майданчику "Сівасспора" до Єзерського, який холоднокровно відправив його в сітку. Йшла 11 хвилина.

Не встигла хвилинна стрілка зміститися на дві поділки, як турки знову починали з центру поля. Пасом Вілліана вміло розпорядився Фомін і подвоїв рахунок.

Програючи в 2 м'ячі, інший суперник міг би "здутися", але тільки не досвідчені й міцні футболісти "Сівасспора". З різницею теж у 2 хвилини вони зуміли вирівняти становище. Спочатку фланговий простріл темношкірого француза Каманані перетворив на гол капітан команди Йілдіз. Потім штрафний удар в стилі раннього Роберто Карлоса виконав бразильський легіонер турецького клубу Да Сілва. І рахунок став 2:2.

З ним би команди і відправилися відпочивати, але трапилася неприємна, хоча і курйозні ситуація. Дальній удар Каманана парирував Шуст, але м'яч наш кіпер зафіксувати не зміг, той злетів вгору, перескочив через воротаря і покотився за лінію воріт. Езерський відчайдушно намагався винести м'яч у поле, навіть здалося, що це після його удару "снаряд" зрикошетив від штанги у сітку. Але більш детальне вивчення ситуації розставило всі крапки над "i", український захисник боровся з м'ячем, коли той вже був за лінією ... "Сівасспор" вийшов вперед і виною тому став Каманан.

Треба зауважити, свого переваги турки не упустили. Притому, що "Шахтар" мав численні вигідні моменти для взяття воріт, але м'яч не ліз в сітку, як зачарований. Один тільки Гладкий 3-4 рази бив практично в упор, але воротар Акін Вардар відводив біду від своїх воріт. Зате турки, зусиллями вже неодноразово згадуваного Каманани, ще збільшили рахунок. Легіонер, якого переслідував Федецький, зміг вийти на ударну позицію і розстріляти ворота, у яких уже перебував Юрій Вірт.

Треба сказати, що Мірча Луческу дав зіграти в цьому матчі всім, хто був у нього під рукою і кому доктори не заборонили виступати з медичних міркувань. Другий раз за цей міні-збір на поле вийшов Станіслав Мікіцей. Дебютував у першій команді Максим Ковальов. Вийшов навіть Вассура. Це гравець міні-футбольного "Шахтаря", який гостював у бразильської діаспори "Шахтаря". Мірча Луческу дав йому можливість показати себе.

На жаль, на 81 хвилині сталася сумна подія, яка ледве не перервала матч достроково. У карному майданчику турецької команди був жорстоко збито Гладкий. Промайнули навіть тривожні думки, а чи не зламали нашому форварду ногу? Між гравцями двох команд спалахнула невелика, але енергійна бійка. Епізод розлютив головного тренера "гірників" і він навіть хотів забрати команду з поля. Але, в кінці кінців, вирішив дограти зустріч. Вона так і завершилася з рахунком 4:2 на користь "Сівасспора".

"Шахтар" залишив Туреччини відразу ж після бою. У досить своєрідному, не дуже веселому настрої.

Товариський матч

30 березня. Анталія. Туреччина. Центральний стадіон спортивного комплексу "Мардан". 60 глядачів. +22 градуси
Арбітр: Сайіх (Туреччина)

"Шахтар" (Донецьк, Україна) - "Сівасспор" (Сівас, Туреччина) - 2:4 (2:3)

"Шахтар": Шуст (Вірт, 46), Хюбшман, Іщенко, Федецький (Мікіцей, 57), Єзерський (Ковальов, 90), Дуляй (К), Жадсон (Полянський, 64), Ілсіньо, Вілліан (Вассура, 76), Адріано, Фомін (Гладкий, 46; Фомін, 83)

"Сівасспор": Вардар, Берелі, Ерлікая, Джельме, Да Сілва (Ак, 79), Дагасан (Тунлер, 46), Айдин (Алтиндаг, 74), Ердоган (Куртулуз, 57), Тум (Серджіо, 65), Йілдіз ( К), Каманан

Голи: 1:0 Єзерський (11), 2:0 Фомін (13), 2:1 Йілдіз (28), 2:2 Да Сілва (29), 2:3 Каманан (45), 2:4 Каманан (56)

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ФК "Шахтар" / А.Р.