"Шахтар" програв "Зеніту" і фактично вилетів з Ліги чемпіонів

"Зеніт" фактично вибив "гірників" з Ліги чемпіонів / Фото: shakhtar.com

"Гірники" за всіма статтями поступилися лідеру російського футболу і майже втратили шанси на вихід з групи.

Донецький "Шахтар" поступився пітерському "Зеніту" у четвертому турі Ліги чемпіонів і фактично втратив шанси на вихід з групи.

У першому таймі значна ігрова і територіальна перевага була на боці пітерців, які змарнували безліч нагод, проте все ж зуміли відкрити рахунок вже у компенсований час. Після розіграшу кутового Ніколас Ломбартс класно пробив головою у ближній кут.

У другому таймі пітерці зіграли по рахунку, зосередивши основні сили на захист. Однак це не завадило росіянам раз по раз створювати небезпечні моменти біля воріт Рибки.

Біля протилежних воріт не було жодного (!!!) небезпечного моменту, а найкращим у складі "Шахтаря" є Олександр Рибка, який витягнув чимало ударів суперника.

Про тотальну перевагу пітерців красномовно свідчить і статистика матчу: 19 ударів проти 5 і 9 проти 1 у площину воріт.

Отже, "Шахтар" з двома очками залишається аутсайдером групи G і майже втрачає шанси на вихід у плей-офф (теоретичні шанси є, але вони мізерні).

У наступному турі донеччани прийматимуть "Порту" - це буде матч за життя, переможець якого збереже шанси на вихід з групи (доля "Шахтаря" не в його руках - навіть при двох перемогах). При цьому, якщо "Шахтар" не обіграє "драконів", то практично попрощається з єврокубками.

Ліга чемпіонів. Груповий турнір

Група G. 4-й тур (турнірна таблиця)

Санкт-Петербург. Стадіон "Петровський"

Головний арбітр:
Стефан Ланнуа (Франція)

ЗЕНІТ (Санкт-Петербург, Росія) - ШАХТАР (Донецьк, Україна) - 1:0

Зеніт: 16. Малафєєв, 2. Анюков, 6. Ломбартс, 14. Губочан, 4. Крішито, 10. Данні (8. Лазович, 85), 15. Широков, 18. Зирянов, 20. Файзулін, 27. Денісов, 9. Бухаров (25. Сємак, 81)

Запасні: 30. Жевнов, 3. Алвеш, 24. Лукович, 17. Розіна, 34. Бистров

Шахтар: 25. Рибка, 33. Срна, 5. Кучер, 44. Ракицький, 13. Шевчук, 22. Мхітарян, 3. Хюбшман, 29. Тейшейра (20. Дуглас Коста, 68), 10. Вілліан, 9. Адріано (17. Селезньов, 77), 11. Едуардо

Запасні: 30. П'ятов, 38. Кривцов, 26. Рац, 15. Степаненко, 31. Дентіньйо

1:0 Ніколас Ломбартс, 46 (Зирянов подав кутовий з лівого флангу на ближню стійку і Ломбартс потужним ударом головою відправив м'яч у ближній кут)

Попередження: Даріо Срна, 23; Вілліан, 52; Луїс Адріано, 66; Ігор Денісов, 74; Данко Лазович, 90+1