"Шахтар" удев'ятьох поступився "Порту" у першому турі Ліги чемпіонів Спорт 13 вересня, 23:36
Донецький "Шахтар" при жахливому суддівстві німця Фелікса Бриха зазнав поразки від "Порту" у першому турі Ліги чемпіонів.

Донецький "Шахтар" стартував у Лізі чемпіонів поразкою у матчі з "Порту" на виїзді.

"Гірники" при жахливому суддівстві Фелікса Брига догравали матч удев'ятьох. І якщо друге вилучення (Чигринського на 81-й хвилині - відео) було справедливим, то пенальті, який Халк не реалізував (відео), та вилучення Ракицького (відео) нехай залишаться на совісті Бриха.

Зазначу, що рахунок відкрили донеччани. На 12-й хвилині Вілліан завдав сильного удару, Елтон випустив м'яч з рук і на добиванні вдало зіграв Луїс Адріано (відео).

А за рахунку 0:1 Брих не зарахував "чистий" гол донеччан, забитий Луїсом Адріано, зафіксувавши офсайд у бразильця. А як показали численні відеоповтори, арбітр грубо помилився на користь господарів (відео).

Господарі забили гол у відповідь на 28-й хвилині. Халк потужно пробив зі штрафного з 30-ти метрів і м'яч від рук Рибки влетів у сітку (відео).

А переможний гол господарі забили на початку другого тайму. Джеймс Родрігес залишив у дурнях Кучера на лівому фланзі і прострілив на вільного Клебера, якому залишалося лише влучити у порожні ворота (відео).

А у середині другого тайму Адріано втік один на один, але відпустив м'яч, змарнувавши 100-відсоткову нагоду, щоб зрівняти рахунок.

Однак це був епізод, а статистика ударів свідчить про перевагу господарів. На 28 ударів "драконів" наші гравці відповіли сімома спробами.

У другому турі "Шахтар" прийматиме АПОЕЛ, а "Порту" поїде в Санкт-Петербург.

Цікаво, що АПОЕЛ сенсаційно обіграв "Зеніт" удома.

Ліга чемпіонів. Груповий етап

Група G. 1-й тур

Вівторок, 13 вересня

Порту. "Драгау"
Головний арбітр: Фелікс Брих (Німеччина)

ПОРТУ (Португалія) - ШАХТАР (Донецьк, Україна) - 2:1

Порту: 1. Елтон (к) - 4. Майкон, 5. Перейра, 13. Фусіле, 30. Отаменді, 8. Моутінью, 19. Джеймс Родрігес, 25. Фернандо (7. Беллускі, 61), 35. Дефур, 11. Клебер (10. Джалма Родрігес, 69), 12. Халк (17. Сілвестр Варела, 78)

Запасні: 31. Рафаел Бракалі - 22. Мангаля, 23. Соуза, 20. Кампуш

Шахтар: 25. Рибка - 26. Рац, 27. Чигринський, 44. Ракицький, 7, Фернандіньо, 8. Жадсон (29. Алекс Тейшейра, 64), 10. Вілліан (3. Хюбшман, 81), 33. Срна (к), 9. Луїс Адріано, 11. Едуардо (5. Кучер, 41), 22. Мхітарян

Запасні: 30. П'ятов, 14. Кобін, 20. Дуглас Коста, 17. Селезньов

Нереалізований пенальті: Халк, 10 (стійка) (арбітр придумав пенальті у ворота "гірників" - Родрігес сам зачепився за ногу Ракицького. Але Халк пробив у стійку, підтвердивши несправедливість призначення 11-метрового)

0:1 Луїс Адріано, 12 (швидка контратака "гірників". Зліва Вілліан б'є низом з-за меж штрафного майданчика - Елтон не фіксує м'яч і Адріано добиває його у сітку)

1:1 Халк, 28 (нападник "Порту" потужно пробив лівою ногою з 25-ти метрів і м'яч від рук Рибки влетів у сітку)

2:1 Клебер, 51 (Родрігес увірвався в штрафний з лівого флангу і прострілив на Клебера, а той з метра влучив у порожні ворота)

Попередження: Луїс Адріано, 26; Дмитро Чигринський, 31; Даріо Срна, 34; Альваро Перейра, 34

Вилучення: Ярослав Ракицький, 41 (Ярослав у центрі поля в'їхав в ногу Перейрі, але це ніяк не тягнуло на червону картку - друга помилка Бриха за матч); Дмитро Чигринський, 81 (Чигринський у боротьбі за м'яч порушив правила проти суперника і "Шахтар" залишився вдев'ятьох)