"Шахтар" здобув перемогу в Лісабоні!

Спорт 4 жовтня, 2007, 09:44 352
Обігравши у матчі 2-го туру Ліги чемпіонів на виїзді "Бенфіку" з рахунком 1:0, донецький "Шахтар" очолив групу D.

Донецький "Шахтар" нарешті перервав серію матчів без перемог на чужому полі в єврокубках. У матчі 2-го туру Ліги чемпіонів "гірники" обіграли в Лісабоні "Бенфіку" завдяки голу бразильця Жадсона.

З перших хвилин матчу на "Ештадіу да Луж" "Бенфіка" кинулася в атаку, і вже на 3-й хвилині Пятову довелося рятувати свою команду після пострілу Крістіана Родрігеса.

Але домінували господарі недовго. Хвилини з десятої "Шахтар" вирівняв гру і почав нагнітати тиск біля воріт Кіма. Головною дійовою особою в атаці "гірників" виступав Крістіан Лукареллі. Давав взнаки величезний досвід італійця в іграх проти насиченої оборони суперника.

В середині першого тайму відмінний момент відкрити рахунок був у Крістіана Родрігеса. Увійшовши до штрафної по лівому флангу, він, знаходячись в оточенні захисників "Шахтаря", потужно пробив. Пятов був безсилий в цьому епізоді, проте перекладина своїм дзвоном повідомила Родрігесу, що на табло, як і раніше, нулі.

А на 42-й хвилині пролунав грім: Разван Рац пройшов по лівому флангу, віддав пас Фернандіньо, той відпасував в центр штрафної на Жадсона, який з тринадцяти метрів розстріляв покинуті Кімом ворота.

Тренер господарів Хосе Антоніо Камачо відреагував миттєво: замість Нельсона на полі з'явився Нуну Гомеш. Але до перерви "Бенфіці" вдалося створити лише один непоганий момент: м'яч після удару Кацураніса пройшов повз ворота.

На самому початку другої половини "Шахтар" забив другий м'яч, проте арбітр взяття воріт не зарахував, справедливо визначивши положення "поза грою" у Брандао. Дуже активний Разван Рац, який постійно підключався в атаку по лівому флангу.

Під кінець години гри "Шахтар" знов мав гольовий момент. Фернандіньо був збитий Кацуранісом біля лінії штрафної, за що грек отримав попередження, а Лукареллі – можливість пробити штрафний. Італієць направив м'яч під перекладину, але Кім в ефектному стрибку витягнув м'яч.

Незабаром черговий гольовий момент упустив Брандао, по-піжонські намагаючись обіграти захисника і пробити Кіма, за що і був покараний: захисник встиг кинутися в ноги бразильцю і заблокувати удар.

Вже через декілька секунд Фернандіньо бив з гострого кута з лінії воротарської, але Кім врятував команду.

В атаці у відповідь Кацураніс з меж штрафної бив у дальній кут воріт Пятова, під м'яч кинувся Чигринський, якому м'яч попав в руку, проте арбітр залишив епізод без уваги.

Після цього гра пішла, як на качелях: атака вправо, атака вліво. Напруження гри досягло апогею на 79-й хвилині гри, коли арбітр зустрічі Вольфганг Штарк протягом п'яти хвилин показав футболістам чотири жовті картки.

"Бенфіка" весь час безуспішно атакувала, "Шахтар" вміло оборонявся і контратакував. Найвірніший шанс зрівняти рахунок у господарів був на 90-й хвилині зустрічі, коли на виході з воріт помилився Пятов, і Кучер встиг вибити м'яч з лінії воріт.

Тут же в атаці у відповідь Нері Кастільо міг зняти питання про переможця, але, вийшовши тет-а-тет з Кімом, перекинув і голкіпера, і ворота.

Фінальний свисток Штарка привів у смуток португальських уболівальників і вивів "Шахтар"на чисте перше місце в групі D, оскільки "Селтіку" вдалося вдома перемогти "Мілан" – 2:1.

"Бенфіка" - "Шахтар" 0:1

"Бенфіка": Кім, Едкарлуш, Луїзао, Лео, Кардосо, Кацураніс, Руй Кошта, Перейра, Ді Марія (Бінья, 58), Нельсон (Нуну Гомеш, 45), Родрігес

"Шахтар": Пятов, Кучер, Фернандіньо, Жадсон (Кастільо, 77) Ільсіньо, Левандовськи (Хюбшман, 87), Брандао, Рац, Чигринський, Срна, Лукареллі

Гол: Жадсон, 42

Попередження: Кацураніс, 52; Кардосо, 60 - Срна, 79; Фернандіньо, 82; Кастільо, 84

ЛЧ: "Бенфіка" - "Шахтар"

Спорт 4 жовтня, 2007, 00:00

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Газета.Ru / К.К.