Тріумфальне повернення Чигринського: "Шахтар"-"Зоря" 1:0

Чигринський феєрично повернувся у "Шахтар"© shakhtar.com
Спорт 25 липня, 2010, 21:22 2398 1
"Гірники" перемогли луганчан у третьому турі Прем’єр-ліги з рахунком 1:0 завдяки Дмитру Чигринському, який нещодавно повернувся до "Шахтаря".

Донецький "Шахтар" у доволі важкій боротьбі переміг луганську "Зорю" з рахунком 1:0 на своєму полі.

Феєричним виявилося повернення Дмитра Чигринського. У попередньому турі він відзначився за молодіжний склад, а цього разу його удар головою в кінці гри приніс важку перемогу над "Зорею".

Мірча Луческу неабияк здивував складом на матч і цілою низкою перестановок, які відбулися в порівнянні зі стартовими поєдинками чемпіонату.

Так, з перших хвилин на полі з'явився улюбленець публіки донецької Василь Кобін і зайняв місце на лівому фланзі оборони донеччан, замінивши на цій позиції румунського легіонера донецького клубу Развана Раца. У центрі грали Чигринський і Олександр Кучер. Вийшов у старті й Ярослав Ракицький - молодому гірникові дещо несподівано довірили позицію опорника, на цьому місці в основі команди Ярослав ще не виступав.

Також перший раз в цьому сезоні у старті донецького клубу вийшли Морено і Тейшейра. У луганської команди змін було не так багато. Нарешті на поле зміг вийти капітан "Зорі" Володимир Єзерський, а на лівому фланзі оборони Микицей прогнозовано замінив Шевчука.

З перших хвилин футболісти донецького клубу замкнули футболістів луганської команди на своїй половині поля, відразу позначивши територіальну перевагу. Але перший небезпечний момент біля воріт гостей трапився лише на 16-й хвилині, коли Марсело Морено отримав непогану можливість для удару по воротах, але м'яч відверто не ліг на ногу болівійців. Прем'єрний удар луганчан вийшов куди небезпечніший: на 22-й хвилині Білий дальнім пострілом перевірив на пильність голкіпера господарів, але П'ятов виявився напоготові.

На 28-й хвилині господарі залишилися в меншості: Олександр Кучер зупинив Віценца, за що і побачив перед собою червону картку від арбітра зустрічі Анатолія Абдули. Видалення спричинило за собою деякі тактичні перестановки: Ракицький зайняв позицію Кучера, а Фернандіньо відтягнули трохи назад на місце опорного півзахисника.

Треба сказати, що такий поворот подій кілька збентежив футболістів "Шахтаря". Принаймні, створити хоч скільки-небудь небезпечних моментів біля воріт Шуховцева в першому таймі донеччанам так і не вдалося, на табло горіли гнітючі для донецької публіки нулі, тому на перерву футболісти йшли під свист стадіону.

Після перерви склад "Шахтаря" виглядав вже куди звичніше: свої місця в атакуючій лінії команди, замінивши Тейшейру і Морено відповідно, зайняли Жадсон і Гладкий. Особливо помітно увійшов в гру бразилець - його занедбаність в штрафну суперника не раз могли закінчитися неприємностями для гостей.

Тиск на "Зорю" зріс, але відчутних результатів це не приносило. Шуховцев упевнено контролював воротарську зону, захисники встигли виносити м'яч зі штрафної, а будь-який футболіст луганської команди як тільки міг затягував ігровий час. Дуже цікаву десятихвилинку видали команди після закінчення першої години гри: спочатку потенційно небезпечні удари Білого і Касьяна вдалося заблокувати захисникам донеччан, а найнебезпечнішим атакам "Гірників" так і не судилося матеріалізуватися в забиті голи. Команді не вистачало завершального удару, а коли його й вдавалося провести, то футболістів підводила вже точність.

На 70-й хвилині Шахтар пішов ва-банк. Замість Кобіна на полі з'явився Луіс Адріано, але якихось помітних змін у гру ця заміна не внесла. За 5 хвилин до кінця основного часу дуже небезпечно зі штрафного подавав Жадсон, але голкіпер луганської команди зумів відреагувати на рикошет. У матчі з чемпіоном "Зорі" вдалося продемонструвати те, чого команді не вистачало в стартових поєдинках - характер.

На 86-й хвилині Даріо Срна заробив штрафний, подавати стандарт з правого флангу зголосився Дуглас Коста, а замкнув подачу в чудовому польоті Дмитро Чигринський - 1:0. Більш успішного повернення і уявити собі неможливо.

Гол: Чигринський (87)

Попередження: Жадсон (58), Коста (90) - Білий (38), Шуховцев (80)

Вилучення: Кучер (29)

Донецьк. Донбас-Арена. Початок матчу: 19.00

Арбітр: Анатолій Абдула (Харків)

Шахтар: П'ятов, Срна, Кучер, Чигринський, Кобін (Адріано, 70), Ракицький, Фернандіньо, Коста, Вілліан, Тейшейра (Жадсон, 46), Морено (Гладкий, 46)

Зоря: Шуховцев, Каменюка, Ковальов, Микицей, Єзерський, Полянський, Віценець, Чайковський, Білий (Мілько, 84), Лазарович, Касян (Силюк, 72).

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Террикон / football.ua / Д.Є.