Щоденник Олімпіади-2010. Огляд 5-го дня змагань

Олгяд змагань 17-18 лютого
Спорт 18 лютого, 2010, 10:59 1603 1
Огляд шостого змагального дня на Олімпійських іграх у Ванкувері.

17 - 18 лютого на Олімпійських іграх у Ванкувері розіграно сім комплектів нагород: два в лижних гонках і по одному в сноуборді, шорт-треку, гірських лижах, ковзанярському і санному спорті.

Першими нагороди розігрували жінки в гірськолижному спуску. Перемогу здобула американка Ліндсі Вонн з результатом 1 хвилина і 44,19 секунди. Друге місце зайняла її співвітчизниця Джулія Манкузо, що відстала від переможниці на 0,56 секунди. "Бронза" - у австрійської гірськолижниці Елізабет Гергль. Одна з фавориток змагань шведка Аня Персон, по ходу траси йшла на "золото", однак за кілька метрів до фінішу Аня впала і ледве не отримала важку травму.

Два комплекти нагород були розіграні в лижних гонках. Переможницею в жіночому спринті класичним стилем стала Маріт Бьорген з Норвегії, яка показала результат 3 хвилини і 39,2 секунди. Другою до фінішу прийшла представниця Польщі Юстина Ковальчик, яка відстала від норвежки на 1,1 секунди. Бронзовою медалісткою стала словенська лижниця Петра Майдич.

Потім на старт вийшли чоловіки. Тут сенсаційно переміг російський лижник Микита Крюков, який приніс Росії перше "золото" Олімпійських ігор у Ванкувері. Другим став інший російський лижник - Олександр Панжинський. Чотириразовий чемпіон світу норвежець Петтер Нортуг фінішував у фінальному забігу третім.

Американський ковзаняр Шейн Девіс виграв золоту медаль на дистанції 1000 метрів. Спортсмен з США показав результат одна хвилина і 8,94 секунд. Для нього "золото" Олімпіади-2010 стало другим у кар'єрі. У 2006 році на Олімпіаді в Туріні він також став переможцем на дистанції 1000 метрів. Срібло дісталося південнокорейському спортсмену Мо Тхе Буну, який 16 лютого завоював "золото" на дистанції 500 метрів. Ще один американець Чед Хедрік виборов бронзову медаль.

Українці в цей день на Олімпіаді були представлені тільки в змаганнях з санного спорту серед чоловічих парних екіпажів. Втім, поборотися за медалі наші спортсмени не змогли. Український екіпаж Андрій Кісь - Юрій Гайдук посів 16-е місце, а дебютанти турніру Роман Захарків - Тарас Сеньков стали 19-ми. Перше місце в змаганнях посів дует з Австрії Андреас і Вольфганг Лінгери, латвійські саночники Андріс і Юріс Сікси показали другий результат і завоювали срібну нагороду, а "бронза" дісталася восьмиразовим чемпіонам світу німцям Патріку Лайтнеру і Олександру Решу.

Жіночі змагання в шорт-треку на дистанції 500 метрів виграла володарка світового та олімпійського рекорду китаянка Ван Мен. Спортсменка принесла своїй збірній друге "золото" Ігор і стала дворазовою олімпійською чемпіонкою. Срібло дісталося канадці Маріанн Сен-Желе, а третє місце посіла представниця італійської збірної Аріанна Фонтані.

Сноубордисти розіграли комплект нагород у хафпайпі. Володарем золотої медалі став представник США і головний фаворит турніру Шон Уайт, що набрав 48,4 балів. Його співвітчизник Скотт Лаго посів третє місце. "Срібло" - у фіна Пеету Піроінена.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами liga.net / А.Р.