Щоденник Олімпіади-2010. Підсумки 13-го дня

У 13-й день Олімпіади було розіграно шість комплектів нагород.

25-26 лютого на Олімпійських іграх у Ванкувері відбувся тринадцятий день змагання. Спортсмени розіграли шість комплектів нагород: в жіночому хокеї, лижних гонках, фрістайлі, лижному двоборстві, фігурному катанні та гірськолижному спорті.

Першими медалі розіграли жінки в гігантському слаломі. Ці змагання мали відбутися в ніч з 24 на 25 лютого, але було перенесено через сильний снігопад. Перемогу досить несподівано отримала німецька гірськолижниця Вікторія Ребенсбург, яка за сумою двох спроб показала результат дві хвилини і 27,11 секунди. Друге місце посіла Тіна Мазе зі Словенії, що поступилася переможниці 0,04 секунди. Бронзову медаль завоювала представниця Австрії Елізабет Гергль.

Українська гірськолижниця Богдана Мацецька зайняла лише 44-е місце. Друга українська спортсменка Анастасія Скрябіна була дискваліфікована після першої спроби через невідповідність спортивного інвентарю встановленим нормам.

Лижниці розіграли комплект нагород в естафеті на дистанції 4 по 5 кілометрів. Золоті медалі завоювали представниці Норвегії, срібло дісталося німкеням, а бронза - фінським спортсменкам. Збірна України у складі Тетяни Завалій, Катерини Григоренко, Марини Анцібор і Валентини Шевченко посіла лише 14-е місце серед 16 команд.

Одразу дві медалі для збірної США завоювали двоборці. В індивідуальних змаганнях представник збірної США Білл Демонг показав кращий результат, а його співвітчизник Джонні Спіллейн став другим. Бронзова нагорода дісталася Бернарду Груберу з Австрії. Українець Володимир Трачук завершив змагання на 42-му місці.

Перемогою канадських хоккеісток на Олімпіаді завершився жіночий турнір. У фінальному матчі господарки турніру здобули перемогу над командою США з рахунком 2:0. У матчі за бронзові медалі збірна Фінляндії переграла команду Швеції в овертаймі з рахунком 3:2.

Першу золоту медаль для Білорусі виграв фрістайліст Олексій Гришин у змаганнях з лижної акробатики. За результатами двох спроб він набрав 248,41 очка. Срібну медаль завоював Джерет Пітерсон із США, який набрав у сумі 247,21 очка. Бронзовим призером став фрістайліст з Китаю Лю Чжунцін, що заробив за дві спроби 242,53 очка.

Українські фрістайлісти не змогли подолати кваліфікаційний бар'єр змагань. За підсумками двох спроб найкращим з представників України став Станіслав Кравчук, який зайняв 19-е місце. Енвер Аблаєв у підсумку став 22-м, а Олександр Абраменко завершив змагання 24-м.

Останній комплект медалей розіграли у фігурному катанні. Корейська фігуристка Ю На Кім виграла золоту медаль в жіночому одиночному катанні. За підсумками короткої і довільної програми вона набрала 228,56 бали. Срібним призером Ігор стала японка Мао Асада з підсумковим результатом 205,5 бала. Бронзову медаль завоювала канадка Джоанні Рошетт, що одержала за коротку та довільну програми 202,64 бала.