Щоденник Олімпіади: підсумки шостого дня змагань

Огляд шостого дня змагань
Спорт 19 лютого, 2010, 11:25 2304
Було розіграно 6 комплектів медалей - по два золота у Норвегії та США і по одному - у Австралії та Німеччини.

18 лютого на Олімпійських іграх у Ванкувері відбувся шостий день змагань. Спортсмени розіграли шість комплектів нагород: два в біатлоні, і по одному у фігурному катанні, сноубордингу, ковзанярському та гірськолижному спорті.

Першими на старт вийшли біатлоністки в індивідуальній гонці на 15 км. Золото в цій дисципліні дісталося норвежці Торі Бергер. Срібну нагороду несподівано для багатьох завоювала представниця Казахстану Олена Хрустальова. Третьою стала Дарія Домрачева з Білорусі.

Краща з українок Оксана Хвостенко не допустила жодного промаху на чотирьох вогневих рубежах, але із-за невисокої швидкості фінішувала лише на 8-му місці, програвши переможниці 1 хвилину і 45,8 секунд. Валя Семеренко з одним промахом закінчила перегони на 13-му місці (+1:51,7), а її сестра Віта Семеренко з двома промахами приїхала на фініш 22-ю (+2:38,0). Олена Підгрушна двічі не влучила в мішень і посіла в підсумковому протоколі 32-е місце (+3:23,1).

У чоловіків індивідуальна гонка вийшла дуже напруженою і принесла несподіваний результат. Золото тут виграв норвежець Еміль Хегле Свендсен. А ось білоруський біатлоніст Сергій Новиков та п'ятикратний олімпійський чемпіон норвежець Оле Ейнар Бьорндален показали абсолютно однаковий результат, і в підсумку розділили друге місце.

Українські біатлоністи індивідуальну гонку провалили. Кращий з наших спортсменів Олександр Біланенко допустив всього один промах, але, показавши невисоку швидкість, фінішував лише 22-м, відставши від лідера на 3 хвилини 37,8 секунди. Андрій Дериземля з трьома незакритими мішенями завершив гонку 27-м (+3:56,6). Сергій Семенов тричі не вулчив в мішень і в підсумковому протоколі зайняв 52-е місце (+5:35,0), а Сергій Седнєв з чотирма промахами фінішував на 68-му місці (+7:24,6).

Канадська ковзанярка Крістін Несбітт принесла збірної своєї країни третю золоту нагороду Олімпіади-2010, вигравши забіг на дистанцію 1000 метрів. Друге і третє місце зайняли представниці Нідерландів Аннетт Геррітсен і Лаурін ван Ріссе відповідно. Українки в цих змаганнях не брали участь.

Сенсаційно завершилися змагання з гірськолижного спорту серед жінок. Чемпіонка Олімпіади американка Ліндсі Вонн, що вважалася основною претенденткою на олімпійську нагороду в суперкомбінаціі, залишилася без медалі. Під час спуску спортсменка помилилася і впала, що позбавило її шансів на потрапляння до трійки призерів. Золота медаль в підсумку дісталася німецькій гірськолижниці Марії Ріш. Друге місце посіла американка Джулія Манкузо, яка напередодні вже виграла срібло Олімпіади-2010 у швидкісному спуску. Бронзову нагороду в суперкомбінацімі завоювала легендарна шведська спортсменка Аня Персон.

Першу золоту медаль для Австралії виграла сноубордистка Тора Брайт, яка перемогла у змаганнях з хафпайп. Вона отримала за свій виступ 45 балів і стала володаркою золотої медалі Ігор у Ванкувері. Срібна нагорода дісталася американській спортсменці Ханне Тетеря (42,4 бали), а бронзу завоювала її співвітчизниця Келлі Кларк (42,2 бали).

В одиночних змаганнях фігуристів росіянин Євген Плющенко, лідирував після короткої програми, проте не зміг у підсумку виграти золоту медаль. Після довільної програми спортсмен отримав 256,36 бали, пропустивши вперед представника США Евана Лайсачека (257,67 бала). Бронза Олімпіади-2010 дісталася японцеві Дайсуке Такахасі (247,23 бала).

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами liga.net / А.Р.