Швейцарія очолила медальний залік Олімпіади у Ванкувері

Олімпійський чемпіон з лижних гонок Даріо Колонья© AFP
Спорт 16 лютого, 2010, 11:55 2364
У третій ігровий день спортсмени розіграли шість комплектів нагород. Два золота виграли швейцарці.

На Олімпійських іграх у Ванкувері завершився третій ігровий день. Спортсмени розіграли шість комплектів нагород: два в лижних гонках і по одному в сноуборді, гірських лижах, ковзанярському спорті і фігурному катанні. За підсумками трьох днів перше місце у медальному заліку посідає Швейцарія.

Перші медалі були розіграні в лижних гонках. Першими на старт вийшли жінки на індивідуальну гонку 10 км вільним стилем. Перемогу тут здобула шведська лижниця Шарлотт Калла. Золото Калли стало першим для Швеції на Олімпіаді-2010. Срібло завоювала дворазова олімпійська чемпіонка естонська лижниця Крістіна Шмигун-Вяхі. Третьою стала Маріт Бьорген з Норвегії. Краща з українок - Валентина Шевченко - завершила гонку на дев'ятому місці, поступившись Калле 52,7 секунди. Ще троє українок, які вийшли на старт першого лижної гонки у Вістлері, Катерина Григоренко, Марина Анцібор та Лада Нестеренко, фінішували 48-ю, 53-ю і 56-ю відповідно.

Далі на старт вийшли чоловіки, щоб позмагатися в індивідуальній гонці на 15 км. Швидше за всіх дистанцію подолав швейцарець Даріо Колонья. Другим до фінішу прийшов представник Італії ветеран Олімпіад П'єтро Піллер-Котрер. Бронза Олімпійських ігор у Лукаша Бауера з Чехії. Українські лижники Роман Лейбюк та Олександр Пуцко закінчили індивідуальну гонку на 61-м та 62-му місцях відповідно.

Швейцарці досягли успіху не тільки в лижних гонках. Третю золоту медаль для своєї країни виграв Дідьє Дефаго, який став переможцем змагань зі швидкісного спуску. Друге місце посів представник Норвегії Аксель Лунд Свіндаль. Бронзова нагорода Ігор-2010 - в американця Боде Міллера. Українські спортсмени в цій дисципліні не змагалися.

Перші нагороди розіграли напередодні сноубордисти. Американець Сет Уескотт виграв золоту медаль у змаганнях зі сноуборд-кросу і став дворазовим олімпійським чемпіоном. Срібло дісталося канадському спортсмену Майку Робертсону, а третє місце зайняв француз Тоні Рамоан. Українські сноубордисти в цій дисципліні не представлені і будуть змагатися тільки паралельному гігантському слаломі.

Перші медалі серед фігуристів завоювала спортивна пара з Китаю Сюе Шень і Хунбо Чжао. За підсумками короткої і довільної програми китайський дует набрав 216,57 бали. Срібло дісталося співвітчизникам переможців - парі Цин Пан і Цзян Тону. Вони показали результат 213,31 бали. Третє місце посіли німецькі спортсмени Олена Савченко і Робін Шолкови (210,60). Українська пара Тетяна Волосожар - Станіслав Морозов посіли 8-е місце, а дует Катерина Костенко - Роман Талан, що дебютували на Олімпіаді, у підсумку виявилися 20-ми.

Останню медаль третього дня Олімпіади завоював ковзаняр з Південної Кореї Мо Тхе Бум, який виграв забіг на дистанції 500 м. Срібло в цих змаганнях дісталося японцеві Кейітіро Нагасима. Ще один представник Японії - Йоджі Като - отримав бронзову медаль.