Перемога словенців на останній секунді! Спорт 4 вересня, 10:27
Збірна Росії перемогла сербів, а словенці закинули вирішальний триочковий італійцям на останній секунді матчу.

Віктор Хряпа
Слем-данк у виконанні Віктора Хряпи (Росія).
Не встиг відлунати останній акорд американської баскетбольної першості, як в Іспанії стартував чемпіонат серед країн Старого континенту. Вдалим перший змагальний день видався для росіян.

У своєму стартовому поєдинку підопічні Девіда Блатта не залишили жодних шансів збірній Сербії. Фундамент перемоги був закладений вже у першій 10-хвилинці, яку росіяни завершили з 8-очковою перевагою, 21:13.

У підсумку – 73:65 на користь збірної Росії. Кращим гравцем у складі російської команди став Андрій Кириленко, який набрав 24 очки, зробив 12 підбирань, 3 блок-шоти і 2 передачі. Віктор Хряпа записав на свій рахунок 14 очок і 9 підбирань. Олексій Саврасенко і Микита Моргунов набрали 11 и 10 очок відповідно і зробили по 5 підбирань.

Не довелося витрачати зайві нервові клітини і литовцям, які доволі легко зламали опір збірної Туреччини. Представники країни "червоного півмісяця" вже вкотре вирушають на Євробаскет оптимальним складом, але навіть не міркують про боротьбу за нагороди. Ось і у понеділок Окур і компанія не змогли знайти контраргументів у протистоянні з литовцями, – 69:86.

Яка Лаковіч
Яка Лаковіч приніс перемогу словенцям на останній секунді поєдинку проти італійців.
Німці лише у додатковій п'ятихвилинці зуміли зламати опір чехів – 83:78, завдяки своєму лідеру Дірку Новицькі, в активі якого 35 очок.

Але найбільш драматичним вийшов поєдинок між збірними Словенії та Італії. Словенці ще за 3 хвилини до закінчення матчу вели в 9-10 очок, але італійці зробили неймовірний фінішний спурт, і на останній хвилині зуміли вийти вперед – 65:64.

Словенці закинули 2 штрафних, і знову вийшли вперед, але коли італійцям за 5 секунд до кінця матчу вдався влучний три очковий, здавалося, що словенці зломлені.

Але на останній секунді словенець Яка Лаковіч зробив кидок відчаю метрів з 8 – і влучив у кошик!!! У результаті – перемога словенців – 69:68.

Серед інших результатів понеділка відзначимо також перемогу латвійців над хорватською збірною – 85:77.

Чемпіонат світу з баскетболу. Результати першого туру.