Спорт 14 липня, 2007, 11:52 369
Українські легкоатлети, судячи з результатів, показаних у Римі, ще далекі від своєї найкращої спортивної форми.

Сдірі
Французького стрибуна у довжину Саліма Сдірі несут на носилках після того, як у нього влучив спис, кинутий фінном Теро Піткамякі
В Римі відбулися легкоатлетичні змагання Golden Gala, які були третім етапом IAAF Golden League 2007, де розігрується джек-пот в 1 мільйон доларів.

Цього разу на старти вийшла солідна група українських легкоатлетів, що зрозуміло – до головного старту сезону, чемпіонату світу в Осаці, залишилося трохи більше місяця.
Проте результати наших спортсменів показують, що вони ще далекі від своєї оптимальної форми.

Так, одна з наших головних надій в чоловічій легкій атлетиці, бігун на середні дистанції Іван Гешко на своїй коронній дистанції 1500 метрів був відвертим статистом. З результатом 3:35,03 наш спортсмен фінішував 11-м, набагато відставши від переможця забігу марокканця Аділа Кауча (3:30,77).

Олексій Лукашевич в секторі для стрибків у довжину стрибнув на 7,76 м – 7-й результат. Далі за всіх на 8,12 м стрибнув італієць Ендрю Хоу.

Підстать чоловікам виступили і наші легкоатлетки. Кращий результат показала Анастасія Рабченюк на дистанції 400 метрів з бар'єрами. 56,73 секунди – з таким часом Анастасія фінішувала шостою, помітно відставши від переможниці Яни Роулісон з Австралії – 54,91 секунди.

Дві Віти – Паламар і Стьопіна подолали у стрибках у висоту 1,90 м, посівши відповідно 7-е і 8-е місця. Хорватці Бланці Власич для перемоги довелося злетіти на 2,02 м.

Лише 10-ю дісталась фінішу на дистанції 800 метрів Тетяна Петлюк – 2:01,84, а швидше за всіх подолала два кола Кеніа Сінклейр з Ямайки – 1:59,45.

Ісинбаєва
Олена Ісинбаєва виграла змагання зі стрибків з жердиною у Римі з результатом 4,90 м
Що стосується безпосередньо тих, хто бореться за джек-пот, то після римських змагань їх залишилося троє. Саня Річардс (400 м), Мішель Перрі (100 з бар’єрами) і Олена Ісинбаєва (стрибки з жердиною) підтвердили свій високий клас.

Невдачею закінчилася спроба Олени Ісинбаєвой встановити світовий рекорд: планка на висоті 5,02 тричі залишилася нескореною.

А ось фінн Теро Піткамякі, єдиний з чоловіків, хто претендував на золоті злитки «Золотої ліги», вибув з боротьби, посівши на турнірі в Римі друге місце. Треба відзначити, що на його виступі не міг не сказатися інцидент, що відбувся під час змагань.

Річ у тому, що після однієї із спроб Піткамякі спис, кинутий їм, полетів в напрямку сектору, де змагалися стрибуни в довжину і влучив у французького спортсмена Саліма Сдірі

Сдірі був терміново відвезений в госпіталь, і вже там з'ясувалося, що травма, нанесена списом, не несе загрози життю французького легкоатлета.

Пісторіус
Південноафриканський спортсмен-інвалід (зліва) змагається на рівних із здоровими спортсменами
Відзначимо, що в одному із забігів на 400 м взяв участь південноафриканець Оскар Пісторіус, у якого немає обох ніг нижче колін (він бігає на протезах), і посів друге місце з результатом 46,90 сек., поступившись переможцю всього вісімнадцять сотих секунди.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами СПОРТ.com.ua / К.К.