Судді позбавили Бйорндалена рекордного "золота"

Спорт 15 лютого, 2009, 15:15 503
Українець Андрій Дериземля фінішував 7-м у гонці переслідування на ЧС з біатлону, але пізніше судді перетасували весь протокол, і він опинився на 10-му місці.

На чемпіонаті світу з біатлону цього вікенду були розіграні 4 комплекти нагород. Кращим виступом українців стало сьогоднішнє 7-е місце Андрія Дериземлі, яке, щоправда, пізніше перетворилося на 10-е.

Справа у тому, що вже після фінішу усіх учасників гонки, судді, переглянувши відеозапис, винесли рішення покарати хвилинним штрафом кількох біатлоністів, які на першому колі помилились, проїхавши трасу не в тому місці, де це було потрібно зробити.

Серед цих спортсменів був і чемпіон – Уле Ейнар Бйорндален. Причому, 12-та перемога на чемпіонатах світу була би рекордною – він би став найкращим біатлоністом в історії цього виду спорту абсолютного по всіх параметрах, тепер включаючи і кількість золотих нагород на чемпіонатах світу.

Зазначимо, що протягом години усі очікували рішення журі. Не виключений був також і варіант з дискваліфікацією спортсменів. В результаті, у новому фінальному протоколі на першому місці опинився росіянин Максим Чудов, який у гонці фінішував другим. Норвежець Александер Ус піднявся з третього на другу позицію, а Бйорндален опустився на третю.

Церемонія нагородження так і не відбулася, отже ще невідомо, чи є нинішній протокол остаточним… Ось такі дива відбуваються на чемпіонаті світу з біатлону, який, нагадаємо, розпочався з допінг-скандалу, в результаті якого трьох російських спортсменів було усунено від участі у світовій першості.

Вчора у спринті перемогу святкували Бйорндален (другим та третім були також норвежці – Ларс Бергер та Халвард Ханеволд) і німкеня Каті Вільгельм (друга – німкеня Сімоне Хаусвальд, третя – росіянка Ольга Зайцева).

Українці розпочали чемпіонат не надто вдало. Серед чоловіків кращим став Дериземля, посівши 12-е місце. Роман Прима фінішував 28-м, а В'ячеслав Деркач і Олександр Біланенко не потрапили до чільної 40-ки.

У жінок кращою українкою стала Валентина Семеренко – 15-а. 26-й результат – у її сестри – Вікторії. На 34-му місці закінчила гонку Оксана Хвостенко, на 69-му – Лілія Вайгіна-Єфремова.

Сьогодні пройшла також жіноча гонка переслідування. Доля золотої медалі вирішилася на останній стрільбі, коли лише шведській біатлоністці Хелені Йонссон вдалося відстрілятися чисто – вона і перемогла. Другою фінішувала Вільгельм, третьою – Зайцева.

Віту Семеренко підвів 3-й вогневий рубіж, на якому вона зробила 3 помилки. В результаті – лише 19-е місце. Хвостенко дісталася фінішу 22-ю, Валентина Семеренко – 38-ю.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Костянтин Клименко / ТСН.ua /