Судді позбавили Україну перемоги

Спорт 7 липня, 2007, 18:35 702
На ЧЄ з фехтування українські шаблістки у фіналі спірним рішенням суддів поступилися француженкам – 44:45.

Срібна медаль
На місці француженок (справа) могли стояти українки...
На закінчення чемпіоната Європи з фехтування у бельгійському Генті збірна України досягла найбільшого успіху на ньому. У командних змаганнях жінок на шаблях українки вийшли до фіналу, де на рівних змагались з чемпіонками світу - француженками.

Головною діючою особою у складі української збірної стала Ольга Харлан. Саме вона вирішила долю півфіналу проти росіянок, коли завдала за рахунку 44:44 вирішального уколу срібному призеру нинішнього чемпіонату росіянці Софії Великій

Таким чином, ця перемога стала своєрідним реваншем за прикру поразку українських шаблістів від збірної Росії. Нагадаємо, тоді у півфіналі командного турніру наші хлопці вели перед останнім двобоєм з перевагою в 9 очків, але в результаті програли – 44:45.

У фіналі Харлан також довелося проводити вирішальний поєдинок. Долю золотих медалей вирішив один укол. За рахунку 44:44 українка та француженка Анн-Ліз Туйя майже одночасно завдали уколи одна одній. Але на повторі було видно, що саме українка на долі секунди випередила суперницю.

Тим не менше, рефері поєдинку розсудив цю ситуацію на користь француженки. Не дивно, що українка, яка була впевнена у перемозі, розплакалася від такого дивного рішення суддів, яке позбавило нашу збірну золотих медалей чемпіонату Європи…

Що стосується командного турніру чоловіків на шпагах, українці ще в 1/8 фіналу поступилися в один укол чехам – 28:29, і у підсумку посіли лише 12-е місце. Перемогу здобули угорські шпажисти, які в фіналі впевнено перемогли поляків – 45:33. На третьому місці – французи.

Щодо підсумків чемпіонату, найбільше нагород у Генті здобули росіяни – 10 (3 золотих, 4 срібних і 3 бронзових). Вони ж перемогли і в Кубку націй – 424 бали. На другому місці – італійці (372), на третьому – французи (324).

Збірна України – на шостому місці (214 балів). В активі нашої збірної 1 срібна та 2 бронзових нагороди.