Тенісний матч на "Уїмблдоні" триває більше десяти годин

Ніколас Мау і Джон Існер радяться з суддею© AFP
Спорт 24 червня, 2010, 13:21 1391
Француз Ніколя Мау і американець Джон Існер за два дні провели на корті понад 10 годин, проте поки що не зуміли виявити переможця

На Уїмблдонському турнірі побито рекорд за тривалістю тенісного матчу. Француз Ніколя Мау і американець Джон Існер за два дні провели на корті понад 10 годин (9 годин 35 хвилин ігрового часу), проте поки що не зуміли виявити переможця двобою першого кола. Гра продовжиться у четвер, 24 червня.

Гра Мау - Існер почалась у вівторок, 22 червня. Тенісисти зіграли чотири сети - 4:6, 6:3, 7:6 (9:7), 6:7 (3:7) - і були змушені перервати зустріч через настання темряви.

Те ж, що сталося далі, виглядає неймовірним. Це не можна було уявити ні в мріях, ні в кошмарному сні. Починалося все цілком мирно - обидва спокійно тримали свої подачі. Теоретично їх можна тримати до нескінченності на будь-якому турнірі серії Grand Slam, крім US Open, благо в п'ятому сеті тай-брейк не передбачено. У якийсь момент виявилося, що це "благо" вельми сумнівно. Перший брейк-пойнт, він же матчбол, Існер заробив за рахунку 10:9, проте Мау вдалося відігратися і взяти гейм.

Можна було сподіватися, що матч незабаром закінчиться, але не тут-то було. Битва подач продовжилася, і наступні матчболи Існер отримав лише тоді, коли повів 33:32. Ніколя, однак, врятувався і на цей раз.

Наступна ж значуща подія в матчі відбулася за рахунку 50:50, коли француз отримав подвійний брейк-пойнт. Єдиний брейк-пойнт перед цим у Ніколя був у другому сеті. Однак на цей раз Мау не зумів реалізувати свій шанс, і марафон продовжився.

А за рахунку 59:59 (!!!), після того як Ніколя знову відігрався з матчбола, гру знову відклали, тепер вже на четвер. Причому головний суддя, супервайзер і гравці кілька хвилин шукали консенсус - залишати чи корт або продовжити гру. Глядачі спробували вимагати "продовження бенкету", але їх голоси не взяли до уваги. Все-таки сутінки до того часу вже помітно згустилися над Лондоном.

Цікаво, що Мау і Існер уже ввійшли в історію світового тенісу.

По-перше, вони побили рекорд за тривалістю тенісного матчу як за всю історію тенісу, так і на Уїмблдоні зокрема. Попереднє світове досягнення - 6 годин 33 хвилини, показане на Roland Garris французами Фабріс Санторо і Арно Клеманом (6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 16:14), у порівнянні з майже 10-годинним незакінченим марафоном Мау - Існер тепер здається дитячим сміхом. Зокрема, п'ятий, поки ще незавершений, сет у їх виконанні триває 363 хвилини.

Найдовший матч Уїмблдону, до гри Мау і Існера, становив 6 годин 9 хвилин і був зіграний у чвертьфіналі в чоловічому парному розряді в 2006-му році. Тепер вже екс-рекорд чоловічого одиночного розряду на Уїмблдоні дорівнює 5 годин 28 хвилин і був встановлений американцями Грегом Холмсом і Тоддом Вітскеном більше двадцяти років тому, в 1989 році.

По-друге, і Ніколя Мау, і Джон Існер побили рекорд за кількістю ейсів за матч. Француз подав 94 подачі навиліт, а американець - 98. Колишнє досягнення належало хорвату Іво Карловичу - 78 ейсів - і було показано в матчі Кубка Девіса в минулому сезоні.

По-третє, француз і американець вже провели найдовший сет, зігравши в п'ятій партії 118 геймів. Колишнє досягнення - 62 гейми - було показано 1942 тому, в 1968-му році.

Відзначимо, що рекордні відмітки від Існера і Мау - не остаточні, адже тенісисти ще не виявили переможця цього супермарафону.

Олена Бондаренко вийшла у третє коло "Уїмблдона"

Долгополов вийшов у друге коло "Уїмблдона"