Україна з розгромом програла Франції (відео) Спорт 7 червня, 00:45
Перемагаючи 1:0, збірна України примудрилася за 15 хвилин пропустити чотири м'ячі.

Україна-Франція-1:4_8
AFP
Україна-Франція-1:4
Збірна України програла команді Франції - 1:4 у товариському матчі вдома, у Донецьку на "Донбас Арені".

Гра збірних, які прийматимуть два найближчі чемпіонати Європи з футболу (Україна спільно з Польщею - в 2012-му, а Франція - у 2016-м) була приурочена до 8 червня - саме в цей день почнеться зворотний річний відлік до старту Євро-2012.

Головний тренер збірної Франції Лоран Блан, чия команда пару днів тому не змогла здолати на виїзді Білорусь (1:1) в матчі кваліфікації чемпіонату Європи-2012, на гру з українцями виставив практично дублюючий склад, розбавивши його досвідченим Патрісом Евра.

Олег Блохін, який очолює національну команду України, також вважав за краще значно змінити склад збірної в порівнянні з попереднім матчем - з Узбекистаном (2:0) у відборі на Євро-2012. Головною втратою для українців стала травма лідера команди Андрія Шевченка.

Незважаючи на невисоку ціну квитків (від 50 до 200), стадіон "Донбас-Арена", що розрахований на 50 тисяч глядачів, був заповнений майже на десяту частину. Ті, хто все ж таки прийшов на матч, сумували більшу частину першого тайму - небезпечних моментів біля жодних воріт не було. Перед тим як піти на перерву суперники все ж побалували глядачів - спочатку на 42-й хвилині небезпечно бив Олег Гусєв, але м'яч пролетів поруч зі штангою. А потім Кевін Гамейро практично заштовхав м'яч у ворота українців, але голкіпер Андрій П'ятов виручив свою команду в останній момент.

На початку другого тайму господарям вдалося відкрити рахунок - Анатолій Тимощук, вразив ворота суперників практично з центра поля на 53-й хвилині. Однак через п'ять хвилин французи відігралися - на 58-й хвилині забив Гамейро.

Здавалося, матч так і закінчиться внічию, але наприкінці гри збірна Франції забила три голи - на 87-й і 90-й хвилинах відзначився Ніколя Мартен, а на 89-й - Юнес Кабуль. У четвер французи проведуть ще один товариський матч - з командою Польщі у Гданську.

Нагадаємо, перший товариський матч збірні зіграли у 2004 році – тоді українці поступилися після голу Зідана на останніх хвилинах.

В рамках відбору на континентальні першості це вже третя зустріч збірних України і Франції.

На Євро-2000 під керівництвом Йожефа Сабо жовто-сині з триколірними двічі зіграли в суху нічию.

Через вісім років уже команда Блохіна спочатку поступилася французам 2:0, а на Олімпійському зіграла у бойову нічию 2:2.

До речі, Україна ніяк не може перемогти топ-збірну в товариському матчі. Італія, Бразилія, Голландія, Франція, Англія переважно другими складами незмінно перемагали українську команду, в кращому випадку, дарували нічию.