"Дніпро" і "Азовмаш" перемогли у 8-му турі Єдиної Ліги ВТБ

"Дніпро" вже втратив шанси на плей-оф© bcdnepr.dp.ua
Спорт 11 лютого, 2011, 11:48 1165
Відбулись матчі 8-го туру Єдиної ліги ВТБ за участю українських команд. "Дніпро" здобув лише другу перемогу на турнірі. А "Азовмаш" взяв реванш у латвійського ВЕФ.

10 лютого матчами в Маріуполі та Дніпропетровську завершився 8-й тур групового раунду баскетбольної Єдиної Ліги ВТБ.

"Дніпро" - "Хонка" (Фінляндія) - 86:79

"Дніпро" здобув лише другу перемогу на турнірі. На домашньому паркеті дніпропетровці розправилися з фінською "Хонкою".

З перших хвилин пішов рівний, в'язкий і вкрай цікавий баскетбол. Постійна рівність на табло лише розжарювала атмосферу в залі, збільшуючи і без того ступінь відповідальності за кожне втрачене очко. Фіни виграли першу і третю чверть, зате господарі впевненіше виглядали в кінцівці.

Ключовою для "Дніпра" стала завершальна чверть, в якій господарі зусиллями Стівена Буртта змогли видати значний спурт - 15:5 в середині 10-хвилинки. Фіни, як могли намагалися скоротити відставання: дует американських легіонерів Вільямсон - Уілсон (45 очок на двох) робив здавалося б неможливе, але саме командна гра "Дніпра" допомогла підопічним Дениса Журавльова здобути другу перемогу в Єдиній Лізі ВТБ.

"Азовмаш" - ВЕФ (Латвія) - 79:74

Що стосується "Азовмашу", то маріупольці взяли реванш у латвійського ВЕФ. Господарі взялися за справу з перших секунд гри, і за підсумками першої чверті рахунок був 24:11. А на початку другої 10-хвилинки приазовці відкинули ВЕФ ще далі. Рижани грали без вогника в очах, який так необхідний у грі проти непоступливих господарів.

Рятівником інтриги виступив захисник "чорно-білих" Дайріс Бертаньш (15 очок у першій половині). Саме результативна гра латиша і вдалі дії білоруського центрового Артема Параховського призвели до скорочення відставання в матчі до "-6" - 36:42.

Після великої перерви ВЕФ не став скидати оберти, і за 3 хвилини до кінця третьої чверті латвійці вперше вийшли вперед - 54:53. Однак і у складі "Азовмашу" знайшовся свій "джокер". П'ять безмовних очок американця Каррі під кінець чверті допомогли господарям знову повести у рахунку - 60:56.

Ривок 6:2 у дебюті четвертої чверті дозволив маріупольським уболівальникам зітхнути з полегшенням. Нестримний Каррі продовжував штампувати триочкові влучання. Але й гравці ВЕФ відповідали влучними атаками.

За хвилину до кінця основного часу матчу рижани завдяки середньому кидку Валтерса скоротили відставання до "-3" - 73:70. Але маріупольці результативно виконували штрафні кидки і спокійно довели матч до перемоги - 79:74.

У складі "Азовмашу" найрезультативнішим став Рамел Каррі (30 очок). У ВЕФа крім Дайріса Бертанса (19 очок) вкрай корисно зіграв Артем Параховський (15 очок + 9 підбирань).

Турнірне положення. Після восьми турів "Азовмаш" (5-3) йде третім у групі В, програючи литовському "Жальгірісу" (6-2) і російським "Хімкам" (7-1).

"Дніпро" (2-6) ж посідає п'яте місце у групі без шансів вийти у плей-оф.

У наступному турі, який відбудеться 9-10 березня, "Дніпро" іде в Казань до УНІКСа, а "Азовмаш" прийме естонський "Калєв".

А у заключному турі регулярного чемпіонату "Дніпро" зіграє на виїзді з "Лєтувос Рітас", а "Азовмаш" завітає до "Жальгіріса" (це буде матч за друге місце).

Відеотрансляції баскетбольних матчів на "Проспорті"