Український слід на Євробаскеті

Спорт 10 вересня, 2007, 12:20 273
Збірна Португалії під керівництвом українця Мельничука позбавила ізраїльтян шансів на потрапляння до чвертьфіналу чемпіонату Європи.

Збірна Португалії
AFP
Гравці португальської збірної радіють перемозі над ізраїльтянами. Ліворуч - український тренер португальців - Валентин Мельничук
Сенсацію приніс черговий день чоловічого чемпіонату Європи з баскетболу. У поєдинку другого групового - кваліфікаційного - етапу у секстеті E скромна збірна Португалії переграла команду Ізраїлю, тим самим позбавивши хлопців Цві Шерфа шансів на потрапляння до наступного раунду.

Португальців, які 56 років не брали участь у фінальних стадіях світових першостей, сміливо можна іменувати командою-відкриттям цьогорічного Євробаскета.

Цікаво, що очолює піренейців український фахівець Валентин Мельничук, під керівництвом якого португальці цього разу познущалися над командою Ізраїлю.

Фундамент перемоги Гомеш і компанія заклали вже у першій чверті, яку вони виграли з рахунком 28:14. Як виявилось, невілювати це відставання ізраїльтянам виявилось не під силу. У підсумку – 94:85 на користь команди Мельничука.

Саврасенко - Газоль
AFP
Росія - Іспанія: Олексій Саврасенко проти Пау Газоля
Центральним поєдинком дня був матч між російською та іспанською збірними. Підопічні Девіда Блатта поступилися господарям майданчика - 66:81.

Матч викликав підвищений інтерес місцевої публіки, тим паче, що баскетбольна збірна Іспанії, носяча титул діючих чемпіонів світу, просто купається в народній любові. Десятитисячна "Мадрид Арена" до початку зустрічі з росіянами була заповнена так, що яблуку ніде було впасти.

Незважаючи на те, що збірна Росії показала гідну гру, вона зазнала першої поразки на турнірі. Також вперше за п'ять матчів росіяни програли боротьбу за підбір (30:33).

В іспанців дуже сильно відіграв матч Хосе Кальдерон, який набрав 17 очок. Крім того, чемпіони світу дуже здорово кидали трехочоковиє, дванадцять разів точно влучивши в кошик здалека (проти дев'яти у росіян).

Найрезультативнішим гравцем зустрічі став росіянин Андрій Кириленко (21 очко).

Греція - Хорватія
AFP
Фрагмент поєдинку Греція - Хорватія
Ще в одному матчі групи E збірна Греції переграла хорватів – 81:78.

Поки в групі E лідирують збірні Іспанії та Росії (по 7 очок), які вже забезпечили собі місце в чвертьфіналі. По 6 очок в активі команд Хорватії та Греції, по 5 – Ізраїлю та Португалії.

У групі F вже визначилися три чвертьфіналісти - збірні Литви, Словенії і Франції.