Український стрибун Ілля Кваша став триразовим чемпіоном Європи

Стрибок Іллі Кваші оцінили золотою медаллю© AFP
Спорт 11 серпня, 2010, 18:44 2050
Ілля Кваша перевершив рекорд фіна Йона Пухаккі, який вигравав золоту медаль на двох поспіль чемпіонатах Європи.

Українець Ілля Кваша виграв другу для України золоту медаль на чемпіонаті Європи з водних видів споту. Кваша не мав собі рівних у стрибках з метрового трампліну.

У першому стрибку українець показав тільки третій результат, але в наступному захопив лідерство. Підсумковий результат Кваші - 433,90 очок. Юрій Шляхов з результатом 433,90 очок посів сьоме місце.

Для 22-річного спортсмена з Миколаєва це вже третя перемога в цьому виді програми на континентальних форумах. Тим самим Кваша перевершив рекорд фіна Йона Пухаккі, який вигравав золоту нагороду на двох поспіль чемпіонатах Європи в 2004 і 2006-му роках.

Зазначимо, що у змаганні жінок також на метровому трампліні Ганна Письменська у підсумку 6-та, а Олена Фодорова - 11-та.

Нагадаємо, що це друга золота медаль України на чемпіонаті Європи в Будапешті. Першу виграла Ольга Береснєва в плаванні на відкритій воді на дистанції 25 км. Також в скарбничці України чотири бронзові нагороди, які вибороли наші дівчата в синхронному плаванні.