Українці програли у футбольній лотереї Спорт 22 серпня, 00:52
Молодіжна збірна України не зуміла пробитися у фінал Меморіалу Лобановського, поступившись команді Ізраїлю по пенальті.

Україна - Ізраїль
Збірні України та Ізраїлю перед початком поєдинку Меморіала Валерія Лобановського (Фото - Костянтин Клименко)
У вівторок в Києві розпочався 5-й Меморіал Валерія Лобановського. в традиційному турнірі цього разу беруть участь молодіжні збірні чотирьох країн - України, Сербії, Ізраїлю та Молдови.

В обох півфінальних матчах, зіграних у вівторок, переможець визначався в серії післяматчевих пенальті.

Перший поєдинок між молодіжними збірними Сербії та Молдови завершився внічию – 1:1, а пенальті краще пробивали серби – 7:6. На жаль, українців спіткала така саме доля, як і молдован. Основний час їх зустрічі проти команди Ізраїлю також завершився з рахунком 1:1, а в серії пенальті перемогли гості – 5:4.

Проте за цю поразку українці мають звинувачувати тільки самих себе. Все почалось з дитячої помилки голкіпера Богдана Шуста: на 4-й хвилині матчу, вибиваючи м’яч в поле, він влучив ним в ногу суперника, в результаті чого рахунок став 1:0 на користь гостей. Автор голу - Еней Шехтер.

Підопічні Олексія Михайличенка кинулись відіграватися, але пропущений гол, здалося, вибив їх з колії. В атаці до середини першого тайму не клеїлося, а в захисті раз по раз виникали дірки. Двічі Хен Азріель виходив віч-на-віч з Шустом, проте одного разу не влучив у ворота, а в іншому епізоді наш голкіпер зіграв бездоганно.

А потім українці притисли ізраїльтян до воріт, і на 35-й хвилині заробили пенальті. Але Костянтин Ярошенко не зумів з 11 метрів переграти воротаря. Наприкінці тайму Володимир Прийомов вискочив майже сам на сам з голкіпером ізраїльтян, але віддав пас на Олександра Яковенка, який програв дуель кіперу Охаду Левіті

Перший номер ізраїльської "молодіжки" ще не один раз рятував свою команду і в другому таймі. Нарешті, на 77-й хвилині матчу Микола Морозюк зміг таки результативно завершити масовану атаку "жовто-синіх" - 1:1.

Промах Морозюка
Вирішальний промах Миколи Морозюка: за мить м'яч після удару футболіста з 11-метрової позначки пролетить вище воріт (Фото - Костянтин Клименко)
Ну а потім пробивались пенальті. Треба сказати, що просто якийсь злий рок переслідує українців: вже третій рік поспіль вони програють у півфіналі Меморіалу Лобановського у футбольній лотереї.

Минулого року наші співвітчизники програли білорусам, а в 2005 році нас обіграли в серії пенальті ті самі ізраїльтяни, причому також серія пенальті завершилася з рахунком 5:4, як сталося і цього разу.

Гості забили всі п’ять своїх ударів, тоді як українці один раз промахнулися. Причому вище воріт пробив автор голу українців в основний час матчу Микола Морозюк.

Рахунок
Підсумковий рахунок матчу Україна - Ізраїль на табло стадіону "Динамо" імені Валерія Лобановського (Фото - Костянтин Клименко)
Відтак, у четвер, 23 серпня, о 15.00 на стадіоні НТК імені Віктора Баннікова наша команда зустрінеться з молдованами в матчі за третє місце. Того ж дня, о 18.00, головний приз розіграють команди Сербії та Ізраїлю.

Україна – Ізраїль – 1:1 (пен. – 4:5)

Україна: Шуст, Полянський (Зелді, 46), Допілка, Чижов (Кравченко, 46), Федорів, Мандзюк, Яковенко (Морозюк, 46), Ярошенко (Олійник, 46), Лисенко (М.Пашаєв, 46), Шарпар (Антонов, 46), Прийомов (Степаненко, 46).

Голи:
0:1 Шехтер (4), 1:1 Морозюк (77).

Пенальті забили: Кравченко, Олійник, Антонов, Зелді – Габай, Азріель, Ган, Натчо, Шехтер.