В Росії зміна лідера

Спорт 22 липня, 2007, 11:41 255
Московський «Спартак», перемігши «Зеніт» (3:1), змінив пітерський клуб на першій позиції російської футбольної прем’єр-ліги.

"Спартак"
На передньому плані - герой матчу в "Лужниках" Роман Павлюченко (Фото - Getty Images)
Московський «Спартак» обіграв пітерський "Зеніт" в центральному матчі 17-го туру чемпіонату Росії з футболу. На своєму полі в "Лужниках" команда Станіслава Черчесова добилася перемоги з рахунком 3:1.

Матч проходив з перевагою господарів поля. «Спартак» з перших хвилин захопив ініціативу і регулярно створював небезпечні моменти біля воріт В’ячеслава Малафєєва

На 28-й хвилині "Спартак" відкрив рахунок. Після передачі Дмитра Торбинського кращий бомбардир минулого чемпіонату Росії Роман Павлюченко пробив під перекладину.

До кінця першого тайму могли відзначитися Мартін Йіранек і Сантос Моцарт, але обидва рази гостей врятував воротар Малафєєв. На 45-й хвилині "Зеніту" вдалося відігратися.

Опорний півзахисник "Спартака" Радослав Ковач пропустив м'яч на голкіпера Стіпе Плетікосу, але в ту мить, коли спартаківський воротар намагався заволодіти м’ячем, форвард «Зеніта» Андрій Аршавін вибив його у нього з рук, і з гострого кута уразив ворота.

Господарі поля оскаржували взяття воріт, вважаючи, що нападаючий "Зеніту" порушив правила, проте арбітр зустрічі Олександр Гончар з Сочі показав на центр поля.

Болільники
Фото - zenit.spbland.ru
З початку другого тайму гра проходила на стрічних курсах, і забити могли обидві команди, проте в завершальній стадії атак футболісти помилялись. Ключовий момент матчу відбувся на 60-й хвилині.

Володимир Бистров
зумів піти від двох захисників "Зеніта", обіграв Малафєєва, після чого воротар зачепив ногу хавбека "Спартака", намагаючись вибити у нього м'яч.

Гончар вилучив Малафєєва з поля і призначив у ворота "Зеніта" пенальті. Запасний воротар Каміл Чонтофальські, який вийшов на поле замість Фатіха Текке, напрям удару Романа Павлюченка вгадав, але відбити м'яч не зумів.

Після цього команда Станіслава Черчесова могла довести рахунок до крупного, проте з декількох голевих моментів реалізувала тільки один, причому гол вийшов спірним, як і м'яч Аршавіна у ворота Плетікоси.

На 83-й хвилині українець Максим Калиниченко зробив простріл з правого флангу, Павлюченко підставив ногу, м'яч влучив у штангу, відскочив в руку Микити Баженова і потрапив у сітку. Однак рефері зарахував гол.

Зенітівці намагалися оскаржити рішення арбітра, але у результаті заробили ще дві жовті картки, одна з яких на рахунку Анатолія Тимощука

Зазначимо, що за кілька хвилин до цього голу у «Зеніта» був шанс зрівняти рахунок, але Павло Погребняк з вигідної позиції не влучив м’ячем у ворота суперника.

Ця перемога дозволила «червоно-білим» одноосібно очолити турнірну таблицю з 32 очками. "Зеніт" залишився на другому місці з 30 очками.

В неділю відбувся ще один з ключових матчів другого кола чемпіонату Росії: у грі проти "Локомотива" ЦСКА не тільки зумів перервати п'ятиматчеву безголеву серію, але і переміг з результатом 2:1.

Дубль у складі армійців записав на свій рахунок новоспечений чемпіон Південної Америки бразилець Вагнер Лав.