Валлійський клуб вперше в історії вийшов у англійську Прем'єр-лігу

Щасливі футболісти "Суонсі Сіті"© UK football
Спорт 31 травня, 2011, 09:43 1937
У вирішальному матчі за вихід у Прем'єр-лігу валлійські "лебеді" здобули переконливу перемогу над "Редінгом" з рахунком 4:2.

Валлійський клуб "Суонсі Сіті" став першим представником Уельсу в англійській Прем'єр-лізі. У вирішальному матчі плей-офф "лебеді" здобули переконливу перемогу над "Редінгом" з рахунком 4:2.

Героєм зустрічі став колишній півзахисник "Челсі" Скотт Сінклейр, який записав на рахунок три м'ячі, два з яких він забив з пенальті - двічі гравці "Редінга" дуже грубо грали у власному штрафному майданчику.

Перший пенальті "привіз" грузинський легіонер "роялістів" Зураб Хізанішвілі. Захисник ледве не зламав ноги Натану Дайєру. Суддя пробачив Зураба, не показавши йому другий "гірчичник". Однак Сінклейр холоднокровним ударом відкрив рахунок.

Минуло трохи більше 60 секунд, і Скотт подвоїв перевагу "лебедів". Стівен Доббі на швидкості обійшов по правому флангу ветерана "Редінга" Іайна Харта і видав точний пас своєму партнеру. Сінклейр забивав у порожні ворота.

І вже під завісу першого тайму валлійці відправили суперника в нокдаун. Стрімка атака по правому флангу завершилася прострілом Дайєра, і хоча Хізанішвілі встиг винести м'яч, зробив він це вкрай невдало, виклавши снаряд як на блюдечку Доббі. Останньому залишалося тільки спокійно розстріляти незахищений кут воріт Федерічі.

У перерві відбулася сутичка між гравцями і суддя вилучив запасного гравця "Редінга".

Як би там не було, але початок другого тайму залишилося цілком і повністю за "роялістами". Всього через кілька хвилин після відновлення гри точним ударом головою відзначився Ноел Хант, а ще через кілька хвилин другий гол забив Метт Міллз.

І "Редінг" мав всі шанси на те, щоб остаточно перевернути все з ніг на голову і зрівняти рахунок, коли спочатку Джем Карачан дальнім ударом потрапив у стійку, а потім голландський голкіпер "Суонсі" Дорус де Фріс дивом відбив удар Ханта головою.

У середині тайму футболісти "Суонсі Сіті" поступово відсунули гру від своїх воріт. А знамениті контратаки валлійців були гранично небезпечними, і на 80-й хвилині вони остаточно зняли всі питання про переможця, коли Сінклейр оформив хет-трик, реалізувавши пенальті. Цього разу 11-метровий був призначений за фол досвідченого Енді Гріффіна на Фабіо Боріні.

Отже, "Суонсі Сіті" вперше в історії гратиме у Прем'єр-лізі, куди за підсумками Чемпіоншипу також потрапили лондонський "Куїнз Парк Рейнджерс" і "Норвіч Сіті".

Натомість Прем'єр-лігу залишили "Вест-Хем Юнайтед", "Блекпул" і "Бірмінгем Сіті".